fot. PSP Gryfino
StoryEditorpożar

Pożar gospodarstwa pod Gryfinem. Padło 700 sztuk świń

31.05.2024., 17:30h
W nocy doszło do tragicznego pożaru w fermie trzody chlewnej w miejscowości Bara koło Chojny (woj. zachodniopomorskie). W wyniku pożaru padło około 700 warchlaków.

Gryfino. Pożar chlewni w miejscowości Bara

Strażacy z Gryfina otrzymali zgłoszenie o pożarze dziś w nocy około godziny 4 rano. Na miejsce natychmiast skierowano 11 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Wkrótce dołączyły do nich jeszcze dwa zastępy, co w sumie dało 13 jednostek biorących udział w akcji ratunkowej.

Część świń padła na miejscu

Pożar wybuchł w dużej chlewni znajdującej się w osadzie Bara, w pobliżu wsi Nawodna, niedaleko Chojny. W kompleksie budynków mogło przebywać od 10 do 20 tysięcy zwierząt. Strażacy podkreślają, że w zgłoszeniu pożaru i podczas akcji ratunkowo-gaśniczej otrzymywali rozbieżne informacje na temat liczby zwierząt.

Większość z nich udało się ewakuować na czas. Na szczęście, żadna osoba nie została poszkodowana w wyniku tego zdarzenia. Padło około 700 sztuk.

Przyczyna pożaru na razie pozostaje nieznana. Trwają czynności wyjaśniające mające na celu ustalenie, co mogło doprowadzić do wybuchu ognia.

Michał Czubak

fot. PSP Gryfino

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. czerwiec 2024 18:27