fot. M. Czubak
StoryEditorpomoc dla rolnika

Pożar pochłonął stodołę i sprzęt rolniczy. Ruszyła zbiórka na rzecz rolnika

17.04.2024., 14:30h
Na skutek niszczycielskiej siły żywiołu rolnik poniósł duże straty. Płomienie zniszczył część zboża oraz siewnik i inne maszyny rolnicze. Wstępnie straty określono na około 800 tys. zł.

Śrem. Pożar stodoły w Pełczynie

O nocnym pożarze stodoły w Pełczynie pisaliśmy w miniony weekend. - Pod wskazany adres niezwłocznie zadysponowano 3 zastępy z JRG Śrem. W trakcie rozpoznania wstępnego, jeszcze podczas dojazdu, kierujący działaniami zgłosił zapotrzebowanie na dodatkowe SIS, ze względu na rozmiar zdarzenia - informuje mł. kpt. Piotr Michalski z JRG Śrem.

Płomienie strawiły zboże i siano, siewnik oraz inny sprzęt rolniczy. Ciągnik marki Zetor udało się uratować i wyprowadzić go z płonącego budynku.

Akcja gaśnicza trwała do wczesnych godzin porannych.

Ruszyła zbiórka na rzecz rolnika

Teraz rodzinie rolnika przychodzi prosić o pomoc w odbudowie budynku. W serwisie zrzutka.pl utworzono zbiórkę na jego cel. Chodzi o zebranie 230 tys. zł na odbudowę stodoły. Do zebrania jest stosunkowo niewielka kwota w porównaniu do niewspółmiernych strat, jakie młody rolnik poniósł.

 

 

Liczy się każda złotówka. Każda, nawet najmniejsza wpłata ma znaczenie dla rolnika. Dlatego zachęcamy naszych Czytelników, którzy już nie raz udowodnili, że są w stanie zdziałać rzeczy niemożliwe, by raz jeszcze otwarli swe serca i portfele na rolnika w potrzebie.

Michał Czubak

fot. M. Czubak

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. maj 2024 11:26