Pożar słomy w Smółkachkmpsp Kalisz
StoryEditorPożar

Pożar wiaty w Wielkopolsce. Spalił się kombajn i 200 balotów słomy

15.09.2023., 14:30h
W gospodarstwie rolnym we wsi Smółki (woj. wielkopolskie) doszło do pożaru, w którym rolnik stracił zapas balotów słomy i kombajn do zboża.

image

Pożar słomy w Smółkach

FOTO: kmpsp Kalisz

Pożar słomy w gminie Koźminek

Jak poinformowała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu, 12 września 2023 r. KM PSP przyjęła zgłoszenie o pożarze wiaty ze słomą w gminie Koźminek. Po przybyciu na miejsce okazało się, że płomieniami objęte jest już również poszycie dachu wiaty i kombajn zbożowy, który stał obok zadaszenia.

image

Pożar słomy w Smółkach

FOTO: kmpsp Kalisz

Rolnik stracił 200 szt. balotów i kombajn

Z rozmowy przeprowadzonej przez strażaków z rolnikiem wyniknęło, że pod wiatą składował on 200 szt. balotów. Strażacy podali 4 prądy wody na płonące słomę i kombajn. Wraz z przyjazdem kolejnych jednostek podawane były kolejne prądy wody. Jeden prąd wody w obronie został skierowany na znajdujący się w pobliżu silos, który do połowy został wypełniony zbożem. Do akcji został również wykorzystany hydrant znajdujący się w pobliżu gospodarstwa, dzięki któremu możliwe było dowożenie wody do miejsca pożaru. Strażacy skorzystali także z oddalonego o 3 km cieku wodnego. Akcja strażaków zakończyła się na polu, gdzie nadpalone baloty zostały wywiezione i przelane wodą.

image

Pożar słomy w Smółkach

FOTO: kmpsp Kalisz

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: gov.pl

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. czerwiec 2024 07:22