51-latek został poważnie ranny i helikopterem LPR trafił do szpitala.fot. KPP Opatów
StoryEditorwypadek

Prasa rolująca wciągnęła rolnika. "Apelujemy o rozwagę i ostrożność"

23.05.2024., 09:30h
Wypadki przy pracy w rolnictwie zdarzają się częściej niż w innych działach gospodarki. Niestety, takie incydenty często dotyczą również dzieci i osób w podeszłym wieku.

Opatów. Maszyna rolująca wciągnęła rolnika

Jednym z najnowszych przykładów tego typu tragicznych zdarzeń jest wypadek, który miał miejsce 21 maja na terenie gminy Baćkowice (woj. świętokrzyskie).

Podczas prac polowych 51-letni mężczyzna doznał poważnych obrażeń ciała. Jak informują służby ratunkowe, mężczyzna został wciągnięty przez maszynę rolującą. Stan poszkodowanego jest bardzo poważny.

image
wypadek

Potworny wypadek w sadzie pod Sandomierzem. Rębak urwał rękę kobiecie

Policja apeluje

Wypadki przy pracy w rolnictwie nie są niestety rzadkością. Każdego roku podczas prac polowych dochodzi do wielu takich incydentów, z których niektóre kończą się tragicznie.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i ostrożność. Należy pamiętać o tym, aby sprzęt był sprawny technicznie, a przewożony ładunek odpowiednio zabezpieczony. Rolniku, nim rozpoczniesz pracę w polu, czy w obrębie gospodarstwa sprawdź maszyny i dobrze przygotuj je do pracy - apeluje st. sierż. Monika Żurek z policji w Opatowie.

Michał Czubak

fot. KPP Opatów

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
19. czerwiec 2024 10:13