fot. Unsplash.com
StoryEditorPOLICJA

Psy zaatakowały krowy. Zwierzęta zostały dotkliwie ranne

19.05.2023., 10:00h
Koło Kutna (woj. łódzkie) psy rzuciły się na pasące się na łące krowy. Zwierzęta zostały dotkliwie poranione, a psy uciekły. Policja dotarła do właścicieli jednego z nich. Właściciel drugiego jest poszukiwany.

Kutno. W Imielnie psy zaatakowały pasące się krowy

Do wypadku pogryzienia krów przez dwa psy doszło 15 maja w Imielnie (woj. łódzkie). Policję poinformowała o tym fakcie właścicielka krów, które zostały dotkliwie ranione przez dwa luzem biegające psy: jeden w typie owczarka, drugi w typie bernardyna. Policja o zdarzeniu poinformowała urząd gminy, z którym ten ma podpisaną umowę na odławianie bezpańskich psów. Zwierzęta jednak uciekły, zanim osoba ta przyjechała na miejsce.

Policja szuka właściciela jednego z psów, który pogryzł krowy

Policja ustaliła do kogo należał jeden z psów, który zaatakował pasące się krowy. Kobieta dopiero zostanie przesłuchana. Trwa ustalanie właściciela drugiego z czworonogów.

Jaka kara dla właściciela czworonoga?

Z prawnego punktu widzenia właściciele czworonogów będą odpowiadać za niezachowanie należytych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt. Grozi za to kara ograniczenia wolności, pozbawienia wolności lub grzywna.

Osobno, na stopie cywilnej, właścicielka pogryzionych krów może dochodzić swoich roszczeń z tytułu szkód wyrządzonych przez psy.

Michał Czubak

Fot. ilustrujące/Unsplash.com

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
29. wrzesień 2023 18:01