Na pomoc rolnikowi przyszli przyjaciele.fot. zrzutka.pl
StoryEditorpomoc rolnikowi

Rolnik z Mazowsza w pożarze stracił dorobek życia. Jak mu pomóc? [ZRZUTKA]

09.07.2024., 13:00h
Dramat rolnika z Mazowsza starają się złagodzić jego znajomi, którzy zorganizowali zbiórkę środków finansowych na pomoc w odbudowie gospodarstwa.

Węgrów. Pożar gospodarstwa w Górkach Borzych

Służby straży pożarnej informację o pożarze otrzymały 24 maja. Zanim jednak pierwsze zastępy dotarły na miejsce, ogień już poczynił olbrzymie szkody. "Do czasu pojawienia się straży pożarnej spłonęło wszystko, co znajdowało się w środku, a budynek (gospodarczy - dop. red.) wymaga odbudowy, gdyż w tej chwili jego stan zagraża bezpieczeństwu. Dotąd nie udało się wyjaśnić w jaki sposób doszło do zapłonu." - napisali autorzy zbiórki w serwisie zrzutka.pl.

Ruszyła zbiórka na rzecz pogorzelców

Znajomi, przyjaciele, koledzy i obcy nie zamierzają pozostawić rolnika w potrzebie. Na jego rzecz utworzono publiczną zbiórkę środków. Celem jest uzbieranie 200 tys. zł na pomoc w odbudowie gospodarstwa.

Ucierpiało ono mocno. W budynku gospodarczym, który uległ spaleniu, znajdowały się dwa ciągniki rolnicze: Class Arion 640, New Holland TM165, a także przyczepa Wielton, Agregat uprawowo-siewny, rozsiewacz nawozu, opryskiwacz, gruber oraz inny drobny sprzęt.

 

 

Płomienie dosięgnęły także budynku mieszkalnego, który również ucierpiał na skutek działania ognia i wysokiej temperatury.

"Przecież mogło się to przytrafić każdemu z nas. Dlatego prosimy, byście nie pozostali obojętni na dramat naszych przyjaciół i pomogli nam zebrać kwotę pieniężną, która pomoże stanąć na nogi naszym bliskim." - apelują o pomoc autorzy publicznej zbiórki.

Michał Czubak

fot. zrzutka.pl

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. lipiec 2024 06:12