Do pożaru stodoły w Rawiczu doszło w dniu 3 stycznia.fot. OSP Śląskowo
StoryEditorPOŻAR

Dramat rolnika z Wielkopolski. W pożarze stracił budynek, paszę i maszyny rolnicze

07.01.2024., 07:30h
48 strażaków ratowników z różnych jednostek, w tym z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Rawiczu oraz OSP Rogożewo, OSP Jutrosin, OSP Grąbkowo, OSP Śląskowo i OSP Smolice walczyło z pożarem stodoły, do którego doszło 3 stycznia w Rawiczu (woj. wielkopolskie).

Rawicz. Pożar stodoły

3 stycznia około godziny 18 straż została powiadomiona o pożarze stodoły w Rawiczu (woj. wielkopolskie). W momencie przybycia pierwszego zastępu strażaków, drewniany budynek był całkowicie objęty ogniem. Akcja gaśnicza, w którą zaangażowane były liczne jednostki OSP oraz JRG trwała niespełna cztery godziny. W sumie w działaniach uczestniczyło 48 strażaków.

Wewnątrz stodoły znajdował się drobny sprzęt, w tym także rolniczy, siano oraz słoma, a także pług. Wszystko niestety spłonęło. Wstępne straty oszacowano na około 60 tys. zł.

image

Budynek był drewniany i szybko zajął się ogniem w całości.

FOTO: fot. OSP Śląskowo

Jak doszło do pożaru?

Wykluczono zwarcie w instalacji elektrycznej - budynek nie był bowiem podłączony do sieci elektrycznej. Służby nie wykluczają zaprószenia ognia lub nawet celowego podłożenia płomieni. Wyjaśnieniem dokładnych okoliczności pożaru zajmie się policja.

Michał Czubak

fot. OSP Śląskowo

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
30. maj 2024 22:01