fot. Bezirks-Feuerwehrkommando Linz-Land
StoryEditorPOŻAR

Dramatyczny pożar gospodarstwa. W płomieniach zginęło 30 byków [FOTO, WIDEO]

05.12.2023., 10:30h
W minioną środę rano, na farmie w Kematen an der Krems w dystrykcie Linz-Land w Austrii wybuchł pożar. Stodoła z 80 bykami stanęła w ogniu, a liczne zwierzęta zginęły w płomieniach.

Austria. Tragiczny pożar stodoły. Wewnątrz były zwierzęta

Pożar wybuchł około 5 rano w jednym z budynków gospodarczych na farmie w Kematen an der Krems w dystrykcie Linz-Land w Austrii. W chwili wybuchu ognia w obiekcie, pełniącym funkcję obory, znajdowały się 83 byki, traktor i różne maszyny rolnicze.

Straż pożarna wezwał pracownik Czerwonego Krzyża Neuhofen/Krems, który przypadkowo przejeżdżał obok miejsca zdarzenia. Wówczas ogień był już widoczny na odległość kilku kilometrów. To on obudził domowników i zaczęli ratować, co się dało.

Cała stodoła w płomieniach

Kiedy pierwsi strażacy dotarli na miejsce, budynek już stanął w pełnym płomieniach, jednak dzięki szybkiej interwencji 130 strażaków udało się uniknąć przeniesienia ognia na sąsiednie budynki. Niemniej jednak budynek gospodarczy spłonął całkowicie. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Część byków zginęła w stodole

Rolnikowi udało się uratować 49 byków, które zostały wyprowadzone na zewnątrz. Straż pożarna skorzystała z drona z funkcją termowizyjną, aby zlokalizować zwierzęta. Tymczasowo zostaną one umieszczone na farmie w Allhaming i poddane badaniom weterynaryjnym.

Mimo wszelkich starań pięć byków musiało zostać uśpionych na miejscu, a 29 zwierząt padło. Szacowany na ten moment jest znaczny uszczerbek finansowy, lecz dokładna kwota nie jest jeszcze znana. Nie wiadomo również, co doprowadziło do pożaru.

Michał Czubak

fot. Bezirks-Feuerwehrkommando Linz-Land

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
29. luty 2024 19:44