Służby o zderzeniu auta z ciągnikiem rolniczym powiadomił system eCall.fot. OSP Borek Wlkp.
StoryEditorwypadki

Toyota wbiła się w ciągnik rolniczy. Wysoki mandat dla sprawcy

15.05.2024., 09:30h
Do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego doszło na wysokości miejscowości Studzianna (woj. wielkopolskie). W jego wyniku poszkodowana została osoba z samochodu osobowego.

Śrem. Osobówka zderzyła się z ciągnikiem rolniczym

Do zderzenia pojazdów doszło 14 maja na wojewódzkiej drodze 437 na wysokości skrętu do miejscowości Studzianna (woj. wielkopolskie). W zderzeniu udział brały dwa pojazdy: ciągnik rolniczy oraz samochód osobowy. Pomocy medycznej wymagała osoba kierująca samochodem osobowym. Dwie osoby z traktora nie uskarżały się na żadne dolegliwości.

Dotkliwy mandat dla sprawcy kolizji

Służby ratownicze informacje o zderzeniu otrzymały z systemu eCall zamontowanego w samochodzie osobowym. Auto samo "zadzwoniło" i poinformowało o zderzeniu pojazdów. Na miejscu pracowali strażacy z Gostynia i policjanci oraz ambulans ze Śremu.

image
wypadek

Dramat na Mazurach. Ciągnik zmiażdżył rolnika. 64-latek zginął

Mundurowi ustalili przebieg kolizji drogowej.

54-letni traktorzysta, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prowadzącemu samochód osobowy marki Toyota. Kierujący ciągnikiem chciał skręcić w lewo i wówczas doszło do zderzenia aut. Za swoje zachowanie został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz 10 punktami karnymi.

Michał Czubak

fot. OSP Borek Wlkp.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. czerwiec 2024 05:40