Policja bada dokładne przyczyny śmierci 55-letniego rolnika.fot. KMP Zamość
StoryEditorwypadek

Tragedia pod Zamościem. Rolnik zginął podczas naprawy kombajnu

10.07.2024., 12:21h
55-letni rolnik zginął na miejscu w wypadku, jaki wydarzył się podczas naprawy kombajnu zbożowego. Rolnika przygniotła belka.

Zamość. Tragiczny wypadek podczas naprawy kombajnu zbożowego

Zdarzenie miało miejsce na prywatnej posesji, w wiacie garażowej, gdzie trzej mężczyźni w wieku 28, 47 i 55 lat naprawiali kombajn zbożowy. - W tym celu jeden z nich usiadł za kierownicę maszyny. Wtedy kombajn niespodziewanie ruszył i przejechał przez tylną ścianę wiaty, a belka konstrukcyjna przygniotła 55-latka do korpusu kombajnu - przebieg wypadku podaje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z policji w Zamościu.

Szybki ratunek nie przyniósł spodziewanego efektu

Pozostali mężczyźni natychmiast ruszyli przygniecionemu do kombajnu 55-latkowi z pomocą. Na miejsce przybyły także jednostki ratunkowe oraz policja. Niestety, pomimo podjętych działań, życia 55-letniego współwłaściciela kombajnu nie udało się uratować.

image
Maszyny rolnicze

Cameleon: kombajn do siewu, nawożenia i odchwaszczania. Ile kosztuje?

Policjanci, pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zamościu, przeprowadzili oględziny miejsca wypadku, sporządzili dokumentację fotograficzną oraz przesłuchali świadków zdarzenia. Ciało zmarłego zostało zabezpieczone do przeprowadzenia sekcji zwłok​.

Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas wykonywania prac remontowych maszyn rolniczych oraz prac w gospodarstwie. Rutyna i pośpiech mogą mieć tragiczne skutki. Uważajmy zwłaszcza podczas wykorzystywania w codziennych pracach urządzeń mechanicznych. Każdą czynność, nawet taką, która wykonywana była już wielokrotnie należy robić z należytą starannością, bez pośpiechu i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Zwracajmy również uwagę na znajdujące się w pobliżu maszyn dzieci. Zawsze miejmy je w zasięgu wzroku, aby nie doszło do tragedii - do wszystkich rolników z takim apelem zwraca się Dorota Krukowska – Bubiło.

Michał Czubak

fot. KMP Zamość

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
10. lipiec 2024 12:23