fot. KPP Sztum
StoryEditorWYPADKI

Tysiące kurczaków zablokowało drogę pod Sztumem [ZDJĘCIA]

05.01.2024., 08:30h
W środę wieczorem doszło do poważnego zdarzenia drogowego na drodze wojewódzkiej nr 515 w Starym Dzierzgoniu (woj. pomorskie). Tysiące kurczaków zablokowały drogę. Utrudnienia trwały przez kilka godzin.

Sztum. Tysiące kurczaków zablokowały drogę

Ciężarówka przewożąca żywy drób wpadła w poślizg, uderzyła w drzewo i przewróciła się do pobliskiego rowu. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Stary Dzierzgoń, a doszło do niego około godziny 22.

Na skutek wypadku na jezdnię wypadło kilka tysięcy kurczaków, co spowodowało całkowite zablokowanie drogi przez kilka godzin. Trudne warunki atmosferyczne, w tym śnieg, marznący deszcz i gołoledź, sprawiły, że kierowcy mieli ogromne trudności z poruszaniem się po tej trasie.

Nikomu nic się nie stało, ale sprzątanie trwało przez kilka godzin

Na szczęście kierowca ciężarówki nie odniósł żadnych obrażeń w wyniku zdarzenia. Na miejscu natychmiast interweniowały służby ratunkowe, w tym straż pożarna i policja, które zabezpieczały miejsce zdarzenia do czasu uprzątnięcia drogi z kurczaków i przeładowania skrzyń do podstawionej ciężarówki.

Wszystkie działania ratunkowe trwały do późnych godzin nocnych.

Trudne warunki jezdne

Policja apeluje o roztropną jazdę i ostrożność na drogach, zważając na trudne warunki atmosferyczne, które utrzymują się od poprzedniego dnia. Kierowcy są proszeni o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, aby uniknąć podobnych sytuacji i zapewnić swoje bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Apel służb mundurowych ma związek z ponownym nadejściem zimy. W sporej części kraju wydano alerty oblodzeniowe, a miejscowo może padać śnieg.

Michał Czubak

fot. KPP Sztum

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. czerwiec 2024 00:01