Nowy Targ. Nieudany manewr i wymuszenie pierwszeństwa
Do wypadku doszło w momencie, gdy kierujący ciągnikiem rolniczym marki Ursus podjął manewr skrętu w lewo. Jak ustalono, traktorzysta nie zasygnalizował wcześniej swojego zamiaru za pomocą kierunkowskazu. W tym samym czasie jadący za nim kierowca Mercedesa wyprzedzał ciągnik rolniczy. W rezultacie na lewym pasie ruchu doszło do boczno-frontalnego zderzenia obu pojazdów.
Ciągnik rozerwany na dwie części
Siła uderzenia była na tyle duża, że konstrukcja Ursusa została rozerwana na dwie części. Elementy rozbitego ciągnika oraz uszkodzony mercedes zablokowały oba pasy ruchu, a odłamki maszyn rozsypały się na drodze. W samochodzie osobowym zniszczony został przód pojazdu.
Uczestnicy zdarzenia bez poważnych obrażeń
Mimo bardzo groźnie wyglądających skutków technicznych kolizji, wszyscy uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy o własnych siłach. Przybyłe na miejsce zespoły ratownictwa medycznego przebadały kierowców i pasażerów – nikt nie wymagał hospitalizacji.
Pracujący na miejscu policjanci mandatem karnym ukarali kierującego ciągnikiem rolniczym, a na jego konto wpłynęły punkty karne zgodnie z obowiązującym taryfikatorem.
Michał Czubak
fot. Pomoc Drogowa Dynamo Serwis
