fot. KPP Złotów
StoryEditorPOLICJA

Ursusem zatrzymał się na środku skrzyżowania. Co było powodem nietypowego zachowania traktorzysty?

30.05.2023., 07:30h
W minioną sobotę 27 maja na wylocie ze Złotowa w kierunku Zakrzewa (woj. wielkopolskie) na środku skrzyżowania zatrzymał się Ursus. Traktorzysta ani myślał się ruszyć w tę i we w tę. Po chwili okazało się, że był kompletnie pijany – dmuchnął blisko 3 promile!

Złotów. Ursus zablokował skrzyżowanie

W sobotę kilka minut po godz. 18 policja w Złotowie (woj. wielkopolskie) otrzymała zgłoszenie o traktorze marki Ursus, który porusza się, jakby prowadził go pijany kierujący. Kierowca ciągnika rolniczego jedzie bardzo powoli, zjeżdżał na środek drogi, a następnie do krawędzi jezdni. - Gdy wjechał do miasta, chciał włączyć się do ruchu na ul. Chojnicką i skręcić w lewo w kierunku stacji paliw. Ciągnik wyjechał na środek skrzyżowania i się zatrzymał – relacjonuje mł. asp. Damian Pachuc z KPP Złotów.

Szybka reakcja kierowcy udaremniła dalszą jazdę traktorzyście

Po tym, jak ciągnik stanął na skrzyżowaniu do traktorzysty podbiegł jeden z kierowców, by sprawdzić co się stało. Okazało się, że kierujący ledwo trzyma się na nogach. Zgłaszający wyciągnął kluczyki ze stacyjki i uniemożliwił mu dalszą jazdę.

- Policjanci którzy przybyli na miejsce, sprawdzili stan trzeźwości 59-letniego kierowcy pojazdu rolniczego. Mężczyzna w organizmie miał blisko 3 promile alkoholu i wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi. Nie potrafił też wytłumaczyć swojego nieodpowiedzialnego zachowania – podaje Pachuc.

59-latkowi z Ursusa grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Będzie także musiał zapłacić wysoką grzywnę.

Michał Czubak

Fot. KPP Złotów

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
22. czerwiec 2024 07:36