fot. KPP Gniezno, PSP Gniezno
StoryEditorPOŻAR GOSPODARSTWA

W pożarze spłonęły byki i świnie. Podpalacza ujął... pies

01.02.2024., 07:50h
W nocy z 27 na 28 stycznia policjanci z Komisariatu Policji w Czerniejewie (woj. wielkopolskie) zatrzymali 34-latka, który jest podejrzewany o podpalenie obory na terenie jednego z gospodarstw w tej gminie.

Gniezno. Spłonęło gospodarstwo

Pożar, który strawił oborę wraz z sianem, słomą i ponad 30 zwierzętami, zaalarmował przez pięć jednostek straży pożarnej. Mimo wysiłków strażaków, konstrukcja dachu spłonęła i zapadła się do wnętrza obory. W wyniku pożar życie straciło 30 zwierząt: było to bydło i świnie. Właścicielowi, jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej, udało się uratować jedynie jednego byka. Szacowane straty wynoszą około 100 000 złotych.

Policyjny nos odnalazł podpalacza

Podejrzenie o celowe podpalenie pojawiło się już na etapie pierwszych ustaleń. 34-letni mężczyzna, wcześniej karany za podobne przestępstwa, został szybko zidentyfikowany jako potencjalny sprawca. W celu potwierdzenia jego winy na miejsce wezwano sierżant Edytę Gabryszewską wraz z policyjnym psem o imieniu Figo, który z sukcesem po śladzie zapachowym odnalazł podejrzanego.

image
POŻAR

Pożar gospodarstwa w Wielkopolsce. W ogniu zginęły byki i świnie

Jest areszt dla podpalacza

Mundurowi szybko przystąpili do działań, a biegły z dziedziny pożarnictwa oraz technicy policyjni rozpoczęli zbieranie dowodów. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, w poniedziałek 34-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie postawiono mu zarzuty związane z uszkodzeniem mienia i naruszeniem przepisów ustawy o ochronie zwierząt.

W wyniku wniosku policji i prokuratora, Sąd Rejonowy w Gnieźnie zdecydował się na tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności za zniszczenie mienia oraz znęcanie się nad zwierzętami. W związku z wcześniejszymi przewinieniami podejrzanego istnieje prawdopodobieństwo, że zostanie uznany za recydywistę.

Michał Czubak

fot. PSP Gniezno, KPP Gniezno

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. czerwiec 2024 22:12