fot. arch. policja.pl
StoryEditorPOLICJA

Wyjątkowo surowa kara dla rolnika z Warmii za przewożenie pasażera w ciągniku

15.09.2023., 08:00h
11 września, policjanci z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Szczytnie odebrali uprawnienia trzem kierowcom, którzy nie przestrzegali obowiązujących przepisów. Jednym z nich był kierujący ciągnikiem rolniczym.

Szczytno. Dotkliwa kara dla traktorzysty za przewóz pasażera w Ursusie

Chciał podwieźć kolegę, a skończyło się na surowej karze dla 38-letniego traktorzysty. Mężczyzna przez najbliższe miesiące nie będzie mógł kierować żadnymi pojazdami mechanicznymi. Stracił uprawnienia. Mężczyzna przewoził 30-letniego pasażera, co było niezgodne z przeznaczeniem ciągnika rolniczego marki Ursus. Incydent ten miał miejsce w miejscowości Lipowiec.

Policja: traktor nie nadawał się do jazdy

To nie jedyne, co za uszami miał 38-letni kierowca Ursusa. Zdaniem policji pojazd ten stanowił zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego i nie posiadał aktualnych badań technicznych. Policjanci odebrali dowód rejestracyjny pojazdu oraz nałożyli mandat karny na 38-latka.

Kiedy w kabinie ciągnika rolniczego można przewozić pasażera?

Przewóz pasażerów jest możliwy tylko, jeśli kabina ciągnika jest fabrycznie wyposażona w dodatkowe siedzisko, a dokument rejestracyjny przewiduje możliwość przewożenia drugiej osoby.

Michał Czubak
​fot. arch. policja.pl

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. czerwiec 2024 23:33