StoryEditorWiadomości rolnicze

Wywrócony ciągnik, a traktorzysta napruty jak stodoła

22.06.2020., 07:06h
Jechał za szybko i "położył" ciągnik bokiem - mowa o pijanym jak bela traktorzyście nieopodal Krosna Odrzańskiego, którzy przeszarżował Ursusem i zaliczył wywrotkę w środku wsi Miłów.

Krosno Odrzańskie: Ursus na boku, a traktorzysta kompletnie pijany

Straż pożarna, policja oraz pogotowie 12 czerwca zostały powiadomiono o wywrotce ciągnika marki Ursus we wsi Miłów (lubuskie). Zgłoszenie się potwierdziło. Szczęście traktorzyście dopisało, bo z całej wywrotki wyszedł on bez jednego zadrapania. Jednak jego kłopoty dopiero się zaczynały.

Kompletnie pijany prowadził ciągnik

Traktorzysta nie wymagał żadnej pomocy medycznej, ale sprawa nie zakończyła się na miejscu, tylko trafi do sądu. Powodem takiego obrotu sprawy było zachowanie mężczyzny. Po zbadaniu kierującego Ursusem na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że jest on kompletnie pijany - "wydmuchał" 3 promile alkoholu w organizmie.

Więzienie za jazdę po pijaku

Teraz kierowcę ciągnika czeka sąd. Zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie za zarzucane mu przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Ponadto sąd obligatoryjnie orzeknie, na podstawie art. 42 § 2 kodeksu karnego, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju, na okres nie krótszy niż 3 lata.

Michał Czubak
fot. OSP Straż Pożarna Gmina Maszewo Lubuskie
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
30. listopad 2023 15:56