StoryEditorOSP

Zawyją strażackie syreny. To hołd dla druha z OSP w Buku, który zmarł podczas akcji

16.07.2020., 16:07h
W czwartek o 19.00 mają zawyć strażackie syreny w różnych jednostkach OSP i PSP. W ten sposób strażacy chcą oddać hołd strażakowi z OSP w Buku. Druh zasłabł podczas gaszenia pożaru stogu i zmarł kilka godzin później w szpitalu. 

Buk: Tragiczny finał walki z pożarem zboża i stodoły w Sznyfinie

Jednostka OSP w Buku została zadysponowana 15 lipca 2020 roku przed godz. 16.00 do gaszenia pożaru stodoły i zboża na pniu w miejscowości Sznyfin w powiecie poznańskim. Podczas akcji ratowniczo-gaśniczej jeden ze strażaków – 56-latek –  zasłabła i stracił przytomność. Miało dojść do zatrzymania akcji serca. Pierwszej pomocy udzielili my koledzy strażacy i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe oraz helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Chociaż pomoc przyszła natychmiast i zespół LPR szybko przetransportował druha do szpitala, strażak zmarł w kilka godzin po zdarzeniu.

– Komendant Miejski PSP bryg. Jacek Michalak z głębokim smutkiem przyjął tę informację, dlatego w imieniu całej poznańskiej braci strażackiej, składa rodzinie oraz najbliższym zmarłego strażaka najszczersze kondolencje – przekazuje st. kpt. Michał Kucierski, oficer prasowy KM PSP w Poznaniu.

 Buk: Tragiczny finał walki z pożarem zboża i stodoły w Sznyfinie

Apel do innych strażaków – włączcie syreny w hołdzie dla druha

Z koeli strażacy-ochotnicy z innych jednostek chcą oddać hołd swojemu koledze w niecodzienny sposób.

– Proponuję, aby w czwartek 16 lipca o godzinie 19.00 uruchomić w jednostkach syreny alarmowe sygnałem ciągłym trwającym 1 minutę i w ten sposób uczcić pamięć zmarłego strażaka OSP Buk – apeluje jeden ze strażaków-ochotników.


My również dołączamy się do tego apelu, a rodzinie druha składamy wyrazy współczucia.


Paweł Mikos
Fot. OSP Buk

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. wrzesień 2023 01:17