StoryEditorPolska

Zgłoś szkołę do programu Youngster

27.07.2021., 14:07h
Tylko do 2 sierpnia szkoły z terenów wiejskich mogą zgłaszać się do Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, by wziąć udział w programie Young­ster. Dzięki niemu uczniowie z klas ósmych mogą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego.

Liczba miejsc ograniczona

W programie może wziąć udział około 30 szkół. Zajęcia z angielskiego rozpoczną się już od września br.

Czym jest Youngster?

Youngster to nie tylko zajęcia z języka angielskiego. Przez 15 lat realizacji programu obserwujemy, jakie korzyści przynosi on jego uczestnikom. Dla uczniów to przede wszystkim lepszy start w przyszłość – poprawienie kompetencji językowych, wyższa samo­ocena i motywacja do rozwoju oraz dalszego kształcenia, a także bardziej świadomy wybór dalszej drogi edukacji. Pomimo że celem zajęć w ramach Youngstera nie jest przygotowanie uczniów do egzaminu językowego, bez wątpienia przyczyniają się one do osiągnięcia przez nich lepszych wyników. Z kolei dla nauczycieli i szkół to okazja do uczenia nowymi metodami, które pozytywnie oddziałują również na pozostałych uczniów w szkole – tak o zaletach Youngstera mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji EFRWP.

90 godzin w grupach maksymalnie po 15 uczniów

Lekcje prowadzone są w maksymalnie 15-osobowych grupach, odbywają się przez cały rok szkolny – łącznie jest to 90 godzin. Są one realizowane w szkole w formie zajęć pozalekcyjnych przez wskazanego przez gminę nauczyciela języka angielskiego. Szczegóły dotyczące procesu rekrutacji dostępne są na stronach: www.efrwp.pl oraz programu: www.youngster.pl

W czternastu edycjach Young­stera wzięło udział ponad 31 tys. uczniów z 400 szkół w całej Polsce.

Magdalena Szymańska
fot. unsplash.com

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. kwiecień 2024 15:53