StoryEditorTargi rolnicze

Zielone Agro Show 2022 - kiedy i jakie atrakcje?

07.05.2022., 13:05h
Po raz piąty w Ułężu w powiecie ryckim i po raz dziewiętnasty w historii odbędzie się wystawa maszyn rolniczych Zielone AGRO SHOW.

Zielone AGRO SHOW w Ułężu

Impreza odbędzie się w przedostatni weekend maja, tj. 21 i 22 maja. Organizatorem wystawy jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych. To największe w kraju wydarzenie przeznaczone głównie dla rolników uprawiających rośliny zielonkowe, hodowców bydła i producentów mleka.

Pokazy maszyn zielonkowych

Formuła i rozmiar pokazów będą zbliżone do tych, które odbyły się w 2019 roku. Wtedy wzięło w nich udział aż 56 zestawów maszyn. Pokazy podzielone były na dwie części. W pierwszej o godz. 11.00 prezentowano kosiarki, przetrząsacze oraz sieczkarnie i przyczepy zbierające, w drugiej części o godz. 13.00 – prasy, praso-owijarki, owijarki i agregaty do pielęgnacji i podsiewu. Pokazy odbywać się będą zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, tak więc bez względu na to, którego dnia rolnicy przyjadą na wystawę, będą mogli obejrzeć dokładnie wszystkie maszyny biorące udział w pokazach.

Nowością na tegorocznej wystawie będzie prezentacja bydła mlecznego przygotowana wspólnie z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka wzbogacona o pokaz pielęgnacji jałówek, ocenę typu i budowy jałówki rasy PHF oraz badanie pasz.

Magdalena Szymańska
fot. organizatora

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. lipiec 2024 18:49