StoryEditorWypadki

Żona pomagała rolnikowi odpalić ciągnik. Przejechał po niej samochód

06.02.2023., 19:02h
Wielkiego pecha miała63-latka, która zdecydowała się pomóc mężowi w odpaleniu ciągnika rolniczego metodą na tzw. „zaciąg”. Traktor się uruchomił, ale 63-latka wpadła pod koła… samochodu osobowego.

Lublin. W Hannie osobówka przejechała 63-latkę

Do wypadku doszło w minioną sobotę w miejscowości Hanna (woj. lubelskie).

W trakcie odpalania ciągnika rolniczego pojazd osobowy przejechał po kobiecie. Poszkodowana 63-latka trafiła do szpitala. Kobieta doznała poważniejszych obrażeń ciała i w szpitalu pozostanie przez dłuższy czas. Nic nie stało się traktorzyście. Mężczyzna, który kierował ciągnikiem rolniczym odpowie jednak za kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu.

Fatalne uruchomienie ciągnika na „zaciąg”

Kobieta została ranne w trakcie odczepiania linki holowniczej od ciągnika rolniczego. Wcześniej, za pomocą tej linki i samochodu osobowego, uruchomiono ciągnik metodą na tzw. „zaciąg”. Gdy kobieta chciała odpiąć linkę, 69-letni traktorzysta ruszył ciągnikiem rolniczym do tyłu i pociągnął ze sobą auto osobowe. Osobówka przejechała po 63-latce.

63-latka była trzeźwa. Niestety, jej mąż miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia.
Michał Czubak
Fot. Policja Włodawa
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
20. kwiecień 2024 03:53