Dziś garść informacji o tym, co dzieje się, kiedy chcemy się go pozbyć. Dla wielu znajomość faktów związanych z tą fazą życia z tatuażem może być prawdziwym ostrzeżeniem. A przynajmniej powodem do głębszego zastanowienia się przed podjęciem decyzji, zwłaszcza że dla wielu pracodawców może on być problemem.
Usuwanie tatuażu jest procedurą zwykle bardziej skomplikowaną i droższą niż jego wykonanie. Tatuaż usuwa się zwykle, kiedy się znudzi, nie pasuje już do wizerunku posiadacza albo po prostu stracił na jakości. Ale wskazaniem do jego usunięcia są również stany zapalne i reakcje alergiczne na tusz, a także wszelkie komplikacje będące skutkiem tatuażu.
Przy usuwaniu podskórnego rysunku należy się liczyć z powstaniem blizn, a także infekcjami lub odbarwieniem skóry. Jeśli zamierzasz usunąć tatuaż, skonsultuj to najpierw z dermatologiem. Wyjaśni ci, na czym polega procedura i dobierze najefektywniejszą metodę usunięcia w przypadku twojego tatuażu.
ały artykuł przeczytacie Państwo w numerze 27/2016 "Tygodnika Poradnika Rolniczego".
Jeżeli jeszcze nie masz prenumeraty "Tygodnika Poradnika Rolniczego", możesz ją zamówić korzystając z zakładki Prenumerata, zadzwonić pod numer (61) 886 06 30 lub skorzystać z e-wydania.