StoryEditorOSP

Druhowie z OSP Cienia Pierwsza dmuchają i chuchają na swoją młodzież

02.10.2021., 10:10h
Druh Daniel Janiak od trzech kadencji, tj. od 2010 r. pełni funkcję prezesa w OSP Cienia Pierwsza. Jednostka powstała 27 lutego 1955 r. w niewielkiej wsi położonej w gminie Opatówek.

Mieszkańcy Cieni Pierwszej związani ze strażą od pokoleń

Pasją strażacką druha Janiaka zaraził ojciec, ówczesny naczelnik, który w 1989 r. przyjął go pod swoje skrzydła i włączył do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Z kolei prezes chcąc kontynuować tradycje strażackie zachęcił swoje dzieci, by wstąpiły do MDP. W jego i dziadka ślady poszły więc córki Agnieszka i Maria oraz syn Piotr. Ze strażą związane są całe pokolenia mieszkańców Cieni Pierwszej.

To dla mnie zaszczyt, że mogę od przeszło dziesięciu lat stać na czele jednostki w mojej rodzinnej wsi.  Jednocześnie spoczywa na mnie wielka odpowiedzialność za ludzi, którzy tworzą naszą rodzinę strażacką – mówi prezes Daniel Janiak.

Młodzież jest ich przyszłością

Rodzina, o której wspomina dh Janiak jest liczna, gdyż z miejscową OSP związanych jest na co dzień trzydziestu dwóch strażaków. W tym dwunastu jest przeszkolonych do udziału w akcjach, czyli tworzy Jednostkę Operacyjno-Techniczną. Równie prężnie w strukturach OSP Cienia Pierwsza działa siedmioosobowa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.

Młodzież jest naszą przyszłością – mówi dh Jania...

Ten artykuł jest dostępny wyłączenie dla Prenumeratorów Tygodnik Poradnik Rolniczy
Zyskaj dostęp do tego i innych wyjątkowych artykułów
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
03. grudzień 2023 21:51