StoryEditorŻycie wsi

Fundusze dla gminy na modernizację wsi z Samorządowego Programu Pożyczkowego

25.06.2020., 15:06h
Nie są ci obojętne sprawy twojej gminy, a nawet powiatu? Skorzystaj z preferencyjnej pożyczki w ramach Samorządowego Programu Pożyczkowego (SPP)!

Na co można wykorzystać pieniądze?

Możesz w nim zyskać pieniądze na modernizację, budowę placówki oświatowej, sieci i stacji wodociągowej, systemu zbiorowego odprowadzania i oczyszczania ścieków, drogę gminną oraz powiatową, a także przedsięwzięcia w zakresie odnawialnych źródeł energii. Nabór w tym programie prowadzi fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, a wnioski można składać do 1 lipca.

Kto może skorzystać z Samorządowego Programu Pożyczkowego?

Naprawdę jest o co powalczyć, bo pula środków w tegorocznej edycji programu SPP wynosi aż 16 mln zł. Z pożyczki mogą skorzystać gminy i powiaty, które zamierzają realizować przedsięwzięcia na terenach wiejskich na wsi i w miastach do 20 tys. mieszkańców. Maksymalna wartość pożyczki to 1 mln zł. Udziela się jej na 5 lat, włączając w to 12-miesięczny okres karencji w spłacie kapitału. Co ważne, przy realizacji inwestycji nie jest wymagany wkład własny.

Samorządowy Program Pożyczkowy to jeden z flagowych projektów prowadzonych przez fundację EFRWP od 2011 roku. Wyróżnia go atrakcyjne, wynoszące tylko 2,5%, oprocentowanie oraz brak jakichkolwiek kosztów oraz opłat pośrednich – prowizji, marży itp. – mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu fundacji EFRWP.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
01. grudzień 2023 17:35