StoryEditorKGW

Gospodynie z KGW BUMbabki mają swoją remizę. Jak to możliwe?

09.12.2022., 11:12h
To jedna z nielicznych wsi w Polsce, w której są dwie remizy. Jedną wybudowali miejscowi strażacy, którzy mają w niej swoją bazę. Drugą stworzyły ostatnio gospodynie z KGW BUMbabki. I nie będzie przesadą, jeśli się powie, że ze swoich serc.

Bo remiza to pojemnik z metalu na nakrętki od napojów – taka sama jak ta z cegły. To gest serca gospodyń, strażaków z OSP i lokalnej społeczności dla jedenastoletniej Zuzi. Dziewczynka z zespołem Downa potrzebuje leczenia i rehabilitacji.

Dzięki nakrętkom z tej remizy będziemy mogli posłać Zuzię na więcej zajęć rehabilitacji czy do logopedy. Będzie nam łatwiej, bo nie są to tanie rzeczy – mówi Justyna Szczepańska, mama dziewczynki ze Szklar Dolnych. – Lokalna społeczność nam pomaga, dostajemy nakrętki, a teraz taki pomysł i gest. Jestem bardzo wszystkim wdzięczna.

A bohaterka przedsięwzięcia odwdzięczyła się jego organizatorom pięknym uśmiechem i znakomitą recenzją, jak przystało na współczesną młodzież: „Fajnie!!!”.

Jesteśmy jak wielka rodzina. To przyjemność i radość, bo przecież jesteśmy strażakami, a wiadomo, że strażacy pomagają w najróżniejszych sytuacjach. Gaszą pożary, ale też zdejmują kotka z drzewa – mówi Krystian Dziki z OSP w Szklarach Dolnych, pełen entuzjazmu uczestnik akcji, który udostępnił swój teren na potrzeby drugiej remizy, a także zorganizował pokazy strażaków.

Wokół KGW i OSP w Szklarach Dolnych ogniskuje się codzienne życie lokalnej społeczność

  • Wokół...
Ten artykuł jest dostępny wyłączenie dla Prenumeratorów Tygodnik Poradnik Rolniczy
Zyskaj dostęp do tego i innych wyjątkowych artykułów
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
29. wrzesień 2023 00:53