KGW w Bobowie/TPRKGW w Bobowie
StoryEditorKGW

To już ostatnia szansa na dopłaty dla KGW. Do wzięcia nawet 10 tys. zł

24.09.2023., 10:00h
Jeszcze tylko do końca wrześ­nia koła gospodyń wiejskich mogą się ubiegać o przyznanie dotacji na działalność statutową.

Gdzie KGW mogą składać wnioski na dofinansowanie do działalności statutowej?

Wnioski przyjmowane są przez biura powiatowe ARiMR właściwe ze względu na siedzibę koła. Dokumenty można złożyć bezpośrednio w placówce, przekazać za pośrednictwem platformy ePUAP, skorzystać z usługi mObywatel na stronie gov.pl lub wysłać rejestrowaną przesyłką nadaną w placówce Poczty Polskiej.

KGW muszą się spieszyć

Agencja uczula koła, że w związku z tym, że pula środków może się wyczerpać wcześniej, nie warto zwlekać. Do 4 września wnioski złożyło 12,35 tys. kół na kwotę 105,12 mln zł. Tegoroczny bud­żet na dofinansowanie KGW wynosi 120 mln zł. Dofinansowanie jest uzależnione od liczebności koła: 8 tys. zł mogą otrzymać te liczące nie więcej niż 30 członków; 9 tys. zł przysługuje organizacjom, w skład których wchodzi od 31 do 75 osób, a jeśli koło jest jeszcze liczniejsze, wysokość pomocy wynosi 10 tys. zł.

Czy wszystkie KGW mogą ubiegać się o dofinansowanie do działalności statutowej?

O przyznanie dofinansowania na prowadzenie działalności statutowej mogą się ubiegać koła gospodyń wiejskich, które są wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń prowadzonego przez ARiMR.

Magdalena Szymańska

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. lipiec 2024 05:20