StoryEditorŻycie wsi

Najlepsze gospodarstwa agroturystyczne z Wielkopolski

12.10.2018., 15:10h
Leśniczówka Emaus Ośrodek Psychoterapii Małżeństwa i Rodziny prowadzony przez Mirosławę Majerowicz-Klaus ze Stefanowicz w gm. Zbąszyń zwyciężyła w XII edycji Konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce w kategorii gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym.

Inni nagrodzeni w kategorii "Gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym"

Pierwsza nagroda to 10 tys. zł. Trzecie w tej kategorii (drugiego miejsca nie przyznano) było Gospodarstwo Agroturystyczne „Poziomka” prowadzone przez Jerzego Kanurskiego z Kujanek w gm. Zakrzewo (pow. złotowski) – nagroda 6 tys. zł. Wyróżnienia (nagrody po 3 tys. zł) zdobyły także Gospodarstwo Agroturystyczne „Pod Modrzewiami” Anny Nowickiej z Sękowa pod Nowym Tomyślem, Gospodarstwo Agroturystyczne „Nad Jeziorem” Lilli i Chrystiana Brzezińskich z Buntowa w gm. Złotów oraz Agroturystyka Gawra Honoraty i Daniela Chrobrowskich z Chorzępowa w gm. Sieraków.

Nagrody w kategorii "Obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim"

W drugiej kategorii tego konkursu – obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim – kapituła postanowiła pierwszym miejscem wyróżnić Kompleks Pałacowo-Parkowy Zamek Gutów Lecha Studniewskiego z Gutowa w gm. Ostrów Wielkopolski (nagroda 10 tys. zł). Miejsce drugie w tej kategorii zdobył Ośrodek Aktywnego wypoczynku Michasiówka prowadzony przez Jolantę Walas Zdunek znajdujący się w Giewartowie gm. Ostrowite (nagroda 8 tys. zł) a trzecie Tenis Korytnica Jerzego Świątka z Korytnica z gm. Raszków (nagroda 6 tys. zł).


Fot. Paweł Kuroczycki
  • Na zdjęciu laureaci na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce wraz z Krzysztofem Grabowskim, wicemarszałkiem województwa


Nagrodzone obiekty na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym itp. wykorzystujące tradycje i walory wsi

W trzeciej konkursowej kategorii – obiekty na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym itp. wykorzystujące tradycje i walory wsi – zwyciężył Ośrodek Agroturystyczny Park Owadów „Owadogigant” Marzeny i Bronisława Siemińskich z Lubnicy w gm. Okonek (nagroda 10 tys. zł), miejsce drugie zdobył Rodzinny Park Przygód i Edukacji Górecznik z Przygodzic pod Ostrowem Wlkp. (nagroda 8 tys. zł), a trzecie przypadło prowadzonemu przez Martę Mikułę Skansenowi Bicz z miejscowości Bicz w gm. Stare Miasto (nagroda 6 tys. zł). W tej kategorii kapituła konkursu przyznała także dwa wyróżnienia – dla Zagrody Pszczółki Przyjaciółki prowadzonej przez Stowarzyszenie Zagroda Pszczółki Przyjaciółki z Katarzynowa w gm. Jutrosin oraz Centrum Wiedzy i Nowych Technologii prowadzonemu przez Stowarzyszenie „Centrum Wiedzy i Nowych Technologii im. Jana Pawła II” w Parzynowie, gm. Kobyla Góra (nagrody po 3 tys. zł).

Wyróżnienia specjalne

W konkursie przyznano także dwa wyróżnienia specjalne. Jedno o wartości 5 tys. zł trafi do „Na Puszczańskim szlaku” Stowarzyszenie Na Rzecz Integracji Osób Starszych i Niepełnosprawnych „Wieś bez Barier” z Chorzępowa gm. Sieraków, a drugie otrzymał prowadzony przez gminę Tarnowo Podgórne Zespół Pałacowo-Parkowy Jankowice.

Paweł Kuroczycki
(Fot.główne: www.lesniczowkaemaus.pl)
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
12. grudzień 2024 19:21