StoryEditorogród

Zgłoś swój ziołowy ogródek i wygraj atrakcyjne nagrody!

30.05.2021., 12:05h
W historii "Tygodnika Poradnika Rolniczego" odbyło się już pięć edycji konkursu "Zielony zakątek". Zeszłoroczną przerwę wymusiła na nas pandemia. Ale wracamy do dobrej i cenionej przez naszych Czytelników tradycji współzawodnictwa na kwieciste rabaty.

Ogródek piękny i jadalny

W tym roku poszukujemy najpiękniejszych ogródków ziołowych. Skomponowanych z roślin jadalnych, ale przede wszystkim leczniczych i przyprawowych, a także dekoracyjnych o walorach leczniczych. Wśród nich są lawenda, chaber bławatek, nagietek lekarski, dziurawiec, jeżówka purpurowa, bluszczyk kurdybanek czy barwinek pospolity. Ale i krzew rokitnika, śliwy tarniny, jagody kamczackiej czy mahonii pospolitej.

Szansa na świetne nagrody

By stanąć do konkursu, wystarczy przysłać do naszej redakcji od 5 do 15 zdjęć – papierowych bądź w wersji elektronicznej – dobrze dokumentujących uprawę. Spośród zdjęć komisja, której przewodniczy dr Anita Schroeter-Zakrzewska z poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego, wybierze dziesięć, które wejdą do finału. Tradycją jest, że dziennikarze naszej redakcji odwiedzają dziesięcioro finalistów. Zrobimy tak, jeśli pozwoli na to stan epidemii. Spośród finalistów wyłonionych zostanie trzech zwycięzców, a wyniki konkursu opublikujemy w numerze 39 "Tygodnika".

Jakie nagrody są przewidziane?

I miejsce – kosiarka akumulatorowa firmy Kärcher o wartości 2579 zł

  • I miejsce – kosiarka akumulatorowa firmy Kärcher o wartości 2579 zł.

    II miejsce – akumulatorowe nożyce firmy Kärcher o wartości 1519 zł.
  • II miejsce – akumulatorowe nożyce firmy Kärcher o wartości 1519 zł.

    III miejsce – akumulatorowa podkaszarka firmy Kärcher warta 1269 zł.

  • III miejsce – akumulatorowa podkaszarka firmy Kärcher warta 1269 zł.

Laureat pierwszego miejsca otrzyma też dwie pary profesjonalnych kaloszy firmy Lemigo, a laureaci kolejnych miejsc – po parze.

W konkursie przewidujemy także dziesięć wyróżnień. Ich laureaci otrzymają po zestawie nasion od firmy Plantico.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.tygodnik-rolniczy.pl. Przypominamy, że do konkursu nie mogą stanąć laureaci i wyróżnieni z poprzedniej edycji.

Karolina Kasperek
Zdjęcie: unsplash

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
30. maj 2023 02:11