StoryEditorOSP

Strażacy z OSP Wojciechowice dostali z budżetu obywatelskiego drona z kamerą termowizyjną

14.11.2019., 12:11h
Wieś Wojciechowice położona jest w gminie Góra Kalwaria. 24 września 1961 r. zapadła decyzja, by na działce będącej własnością Stanisława Staszewskiego stanęła remiza miejscowej OSP.
Oprócz wspomnianego dh. Staszewskiego, który został jednocześnie I prezesem OSP w gronie założycieli znaleźli się Ryszard Kowalski, Wacław Wielogórski, Stanisław Fabisiak oraz Jan Szymaniak. Obecnie na czele jednostki już drugą kadencję stoi prezes dh Grzegorz Karwowski.

Najbardziej dynamiczny rozwój naszej jednostki przypada na początek lat 90. – mówi dh Przemysław Lewiński, pełniący funkcję dowódcy zastępu. – Z racji, że nasi druhowie byli doskonale wyszkoleni i jednocześnie OSP Wojciechowice dysponowała odpowiednim sprzętem, na początku 1995 r. zostaliśmy włączeni do KSRG. Nie muszę mówić, iż taka decyzja ZG OSP RP podniosła nasz prestiż.

Wszechstronnie wyszkoleni strażacy

Dzisiaj drużynę strażacką stanowi 36 druhów, w tym aż 25 przeszkolonych – mówi dh Oliwer Owczarczak, będący jednocześnie członkiem Komisji Rewizyjnej. – Pracy mamy wiele, w tym roku do akcji zadysponowywani byliśmy blisko 100 razy. Wyjeżdżaliśmy do wszystkich rodzajów zagrożeń. Interweniowaliśmy podczas pożarów budynków i łąk. Zmagaliśmy się z wiatrołomami, jak i uczestniczyliśmy w niesieniu pomocy podczas zdarzeń drogowych.

...
Pozostało 79% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. kwiecień 2024 05:43