StoryEditorWiadomości rolnicze

Święty Mikołaj zamienił sanie na zabytkowe ciągniki i rozdawał prezenty!

24.12.2021., 13:12h
Sanie z reniferami to dla nowoczesnych świętych Mikołajów już przeżytek. Dziś, w zależności od okoliczności, jeżdżą supernowoczesnymi autami lub... zabytkowymi ciągnikami! Gdzie można spotkać takiego Mikołaja?

Mikołaje w traktorach

Z powodu dużej ilości miejsc do odwiedzenia w czasie świąt, święty Mikołaj korzysta z pomocy wielu elfów i ochotników. Pojawiają się w licznych wsiach i miasteczkach w całej Polsce. Często wybierają praktyczny, a przy tym efektowny pojazd, jakim jest zabytkowy traktor. Pojazdy te często mają świąteczne kolory – czerwony lub zielony – i są udekorowane w odpowiedni sposób.

Mikołaj w Ursusie z Sieniawy Żarskiej

W Sieniawie Żarskiej (woj. lubuskie) święty Mikołaj w zabytkowym Ursusie model C-325 pojawił się z okazji swoich imienin, czyli popularnych mikołajek. Zabytkowy pojazd zaparkował pod świetlicą wiejską i tam obdarowywał dzieci. Rozdał tego dnia 100 paczek, w których obdarowani znaleźli słodycze oraz gadżety z Urzędu Gminy oraz klubu sportowego Delta Sieniawa Żarska. Prezenty nie były jedyną atrakcją. Po ich rozdaniu chętni mogli wprowadzić się w świąteczny nastrój, wspólnie przygotowując tradycyjne pierniczki. 

Czerwone Porsche popularnego świętego

Mikołaj dotarł traktorem nie tylko do Sieniawy Żarskiej. Dojechał także do Szubina (woj. kujawsko-pomorskie), choć w międzyczasie zmienił pojazd. W kujawsko-pomorskim kierował już czerwonym Porsche Allgaier. Po drodze zyskał także pomocnika i rozdawał dzieciom drobne słodkie upominki wraz z małym elfem. Choć pojazd Mikołaja robił wrażenie sam w sobie, dodatkowo ozdobiony był jeszcze rogami, które upodobniały go do renifera. 

Mikołaj w traktorze nową tradycją?

Sieniawa Żarska i Szubin to nie jedynie miejscowości, w których pojawili się Mikołaje na traktorach. Co roku jest ich wielu i prześcigają się w pomysłach na dekoracje swoich pojazdów. Wizyta zmotoryzowanego, rolniczego Mikołaja ma okazję stać się nową, sympatyczną tradycją świąteczną, która dostarczy dzieciom i dorosłym wiele radości.

Zuzanna Ćwiklińska
fot. Klub Miłośników Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych "Traktor i Maszyna"/facebook

 
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. wrzesień 2023 03:48