Joga twarzy, zdrowie i uroda, twarzArchiwum redakcji
StoryEditorZdrowie i Uroda

Gimnastyka twarzy? Czy to naprawdę działa?

04.11.2023., 11:00h
Istnieje wiele zabiegów poprawiających wygląd starzejącej się skóry twarzy, takich jak botoks i wypełniacze skórne, peelingi chemiczne, lifting twarzy czy zabiegi z wykorzystaniem lasera czy fali radiowej.W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się alternatywne metody poprawy kondycji skóry twarzy. Wśród nich są akupresura twarzy, akupunktura twarzy, ćwiczenia zwane jogą twarzy.

Joga twarzy - ćwiczenia

Oto kilka ćwiczeń jogi twarzy, które warto wypróbować. Są proste, można je wykonać, oglądając film czy rozmawiając z przyjaciółką:

  • Podnośnik policzków

Otwórz usta, tworząc literę „O”. Zroluj górną wargę nad zębami. Uśmiechnij się – to podniesie mięśnie policzków. Delikatnie połóż palce na górnej części policzków, tak jakbyś chciała przytrzymać policzki. Rozluźnij mięśnie policzków, aby przywrócić twarz do pierwotnej pozycji i opuść palce. Powtórz to podnoszenie i opuszczanie 10 razy.

  • Rzeźbienie policzków

Uśmiechnij się, zaciskając usta, aby nie było widać zębów. Skoncentruj się na uśmiechaniu się kącikami ust. To sprawia, że policzki się podniosą. Przyłóż po dwa palce na kącikach ust. Przesuń palce w stronę szczytów kości policzkowych (na linii, na której często nakładamy bronzer). Przytrzymaj przez 20 sekund. Rozluźnij twarz, a następnie powtórz.

  • Lifting brwi

Naciśnij trzema opuszkami palców każdej ręki pod każdą brwią, aby zmusić oczy do otwarcia. Tak, jakbyś chciała nimi podnieść lekko powieki. Uśmiechnij się i spróbuj opuścić brwi. Zamknij oczy i podnieś gałki oczne. Przytrzymaj przez 20 sekund. Powtóz kilka razy.

image

Część ekspertów twierdzi, że ćwiczenie mięśni twarzy, jak choćby w jodze twarzy, może nie zapobiegać starzeniu się, a je przyspieszać

FOTO: freepik

Czy masaże twarzy mają wpływ na powstawanie zmarszczek?

Niektórzy eksperci twierdzą, że joga twarzy może powodować zmarszczki na skutek powtarzających się ruchów skóry. Wielokrotne napinanie mięśni twarzy może w rzeczywistości powodować powstawanie zmarszczek. Wraz z wiekiem twoja skóra w naturalny sposób traci kolagen i elastynę. Zbyt częste masowanie lub manipulowanie nią może przyspieszyć utratę jej elastyczności.

Powtarzające się skurcze niektórych części górnej twarzy, takich jak czoło czy zewnętrzne kąciki oczu, gdzie pojawiają się tzw. kurze łapki, mogą z czasem pogłębić te zmarszczki. Eksperci twierdzą, że efekty przeciwstarzeniowe jogi twarzy mogą być widoczne dopiero po upływie 3–4 tygodni. Trzeba także dbać o regularność – ćwiczenia trzeba robić przynajmniej 6 dni w tygodniu, przez 20 do 30 minut dziennie.

Przed rozpoczęciem jogi twarzy porozmawiaj ze swoim lekarzem medycyny estetycznej. Joga twarzy może nie być dla każdego. Jeśli miałaś iniekcje, takie jak wypełniacze skórne, joga twarzy może spowodować, że wypełniacze będą działać krócej.

image
Kosmetyki własnej roboty

Chcesz mieć nieskazitelną cerę? Zrób maseczkę z marchwi we własnym domu

Karolina Kasperek

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. czerwiec 2024 20:07