Jak zmieniła się polska wieś przez 20 lat w UE? Ministerstwo czeka na zdjęcia od rolnikówJustyna Czupryniak/Canva
StoryEditorPolska w UE

Jak zmieniła się polska wieś przez 20 lat w UE? Ministerstwo czeka na zdjęcia od rolników

06.07.2024., 14:30h
MRiRW zachęca rolników do stworzenia wspólnej bazy zdjęć ukazujących zmiany, które zaszły na polskiej wsi od momentu wejścia Polski do UE. Gdzie wysyłać fotografie?

20 lat Polski w UE

W roku 2024 minęło 20 lat odkąd Polska jest pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej. Był to szczególny czas dla mieszkańców polskiej wsi i rolników, którzy dzięki członkostwu mogli rozwijać swoje gospodarstwa. Przemiana wsi, rolnictwa, rybactwa i przetwórstwa rolno-spożywczego nie miałaby obecnie takiej skali, gdyby nie wsparcie płynące z UE.

MRiRW zbiera zdjęcia polskiej wsi sprzed 20 lat

W związku z wyjątkowym jubileuszem Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi pragnie zebrać fotografie przedstawiające zmiany, które zaszły na polskiej wsi od momentu przystąpienia Polski do UE do roku 2024. Przesłane zdjęcia mają posłużyć do stworzenia pamiątkowego albumu z okazji rocznicy członkostwa Polski w UE.

Jakie są zasady uczestnictwa w tworzeniu albumu o wsi w UE?

W związku z prowadzoną akcją MRiRW prosi o nieodpłatne udostępnienie zdjęć wykonanych w okresie od roku 2004 do 2024. Fotografie powinny przedstawiać sceny i sytuacje związane z wsią, rolnictwem, rybactwem i przetwórstwem rolno-spożywczym.

Szczególnie mile widziane będą zdjęcia tych samych miejsc z teraz i sprzed 20 lat.

Zdjęcia będą przyjmowane wyłącznie od osób będących autorami fotografii i mogących nimi w pełni dysponować. Z powodu ochrony wizerunku preferowane są zdjęcia miejsc, a nie osób. Ponadto MRiRW zastrzega sobie prawo do publikacji wyłącznie wybranych zdjęć.

Autorzy wykorzystanych zdjęć będą wymienieni jako współautorzy publikacji i materiałów informacyjno-promocyjnych, które opracuje MRiRW.

Jak wziąć udział w akcji?

By wziąć udział w akcji należy zapoznać się z regulaminem, pobrać i czytelnie wypełnić oraz podpisać oświadczenie dotyczące praw autorskich i licencji, każdą fotografię nazwać i opisać oraz wskazać, kiedy, gdzie i przez kogo została wykonana. Ponadto należy zadbać, by zdjęcia były zapisane w formie plików graficznych wysokiej rozdzielczości z rozszerzeniem JPG, PNG, PDF, JPEG lub TIFF.

Wypełnione i podpisane oświadczenie oraz fotografie – spakowane razem przy użyciu programu WinZip, WinRAR lub 7-ZIP – zapisz w chmurze Organizatora pod adresem: https://chmura.minrol.gov.pl/owncloud/index.php/s/V5CWsn7ZmWRJRQF.

Materiały będą przyjmowane do 16 sierpnia br. go godz. 23.59.

Więcej informacji jest dostępnych pod nr tel. 22 623 21 20.

Dla autorów zdjęć wykorzystanych w albumie przewidziana została niespodzianka.

Osoby zainteresowane zachęcamy również do wysłania zdjęć na Facebooku "Tygodnika Poradnika Rolniczego".

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: MRiRW

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
13. lipiec 2024 20:39