Osada Bure Misie pomaga niepełnosprawnym, ale ma też gospodarstwoarchiwum
StoryEditorŻycie wsi

Osada Bure Misie pomaga niepełnosprawnym, ale ma też gospodarstwo

15.06.2024., 11:00h
Na Kaszubach, w Nowym Klinczu niedaleko Kościerzyny, znajduje się Osada Burego Misia, o której wielu mówi, że to raj na ziemi. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce? Jak wygląda ich gospodarstwo. O jakiej maszynie rolniczej marzą?

Kim są Bure Misie, a kim Bure Niedźwiedzie?

Miejsce jest siedzibą Fundacji Wspólnoty Burego Misia, czyli organizacji pozarządowej wspierającej Wspólnotę Przyjaźni osób z niepełnosprawnościami (nazywanych Burymi Misiami), ich rodzin oraz ich przyjaciół (Burych Niedźwiedzi). Równocześnie jest to serce Wspólnoty Burego Misia i dom dla tych Burych Misiów, którymi, z różnych powodów, nie mogła opiekować się dłużej rodzina. Osoby niepełnosprawne intelektualnie i/lub ruchowo otrzymują w Osadzie nie tylko opiekę i rehabilitację – miejsce to staje się ich prawdziwym domem, gdzie nie są podopiecznymi, ale gospodarzami i przyjaciółmi.

Mieszkańcy Osady wspólnie ze swoimi przyjaciółmi prowadzą gospodarstwo. Hodowane są w nim m.in. krowy ras jersey i simental. Nie są to rasy przypadkowe, gdyż słyną z produkcji mleka o wyjątkowych...

Pozostało 86% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. lipiec 2024 20:42