Zbiórka dla rolnika, który stracił rękęArtur Jakubek/mammoc.pl/Canva
StoryEditorZbiórka dla rolnika

Rolnik stracił rękę podczas siewu. Teraz zbiera na protezę i rehabilitację. Pomóżmy mu!

17.10.2023., 12:00h
Rolnik to jeden z najniebezpieczniejszych zawodów na świecie. Konsekwencje wypadków w rolnictwie są odczuwane przez wiele lat, a nawet do końca życia. W jednym z takich zdarzeń ucierpiał pan Daniel ze wsi Płoniawy-Bramura, teraz potrzebuje wsparcia.

Rolnik stracił rękę podczas obsługi siewnika

O wypadku z udziałem pana Daniela pisaliśmy w artykule pt. „Maszyna rolnicza wciągnęła 35-letniego rolnika. Uratowała go sąsiadka”.

Do zdarzenia doszło na początku września 2023 r. Pan Daniel, na co dzień pracujący w punkcie paszowym, prowadził wysiew trawy na jednym ze swoich pól. W pewnym momencie wyszedł z traktora, by rozgarnąć ziarno w siewniku, a jego ręka została wciągnięta przez mechanizm. Mężczyźnie pomogła sąsiadka, która widziała całe zdarzenie i szybko udzieliła mu pierwszej pomocy oraz wezwała służby.

Rolnik poszkodowany w wypadku rolniczym potrzebuje pomocy

Pan Daniel, który stracił rękę w wypadku rolniczym, jest ojcem trójki dzieci, a rodzina zawsze była dla niego priorytetem. Do chwili wypadku to on dawał innym siłę do walki z przeciwnościami losu i służył pomocą. Jak czytamy w opisie zbiórki:

„Nigdy nie było dla niego rzeczy niemożliwych, jest przysłowiową »złotą rączką«. Ma szerokie spektrum zainteresowań, tworzy wiele rzeczy użytkowych takich jak meble ogrodowe, wędzarnie oraz inne rękodzieła z metalu i drewna. Rozwijał się w różnych dziedzinach. Oprócz obsługi maszyn rolniczych umiejętnie korzysta z bardziej złożonych urządzeń typu koparko-ładowarka. Udzielał się również w społeczności lokalnej, należy do ochotniczej straży pożarnej i chętnie służy pomocą innym”.

Zbiórka dla rolnika, który stracił rękę

Obecnie zarówno pan Daniel, jak i cała jego rodzina próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Rolnik, dotychczas dbający o wszystko, czego było potrzeba rodzinie, zadaje sobie pytania, jak dalej żyć i pracować. Nadzieją dla pana Daniela jest zakup protezy ręki, która umożliwiłaby mu przynajmniej częściowy powrót do normalności.

Kwota, którą musi zebrać rolnik, by zakupić protezę i która została podana w zbiórce, wynosi 94 350 zł. Dzisiaj suma wpłat przekroczyła 40 000 tys. zł.

Link do zbiórki

Oprac. Justyna Czupryniak

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. czerwiec 2024 19:42