Rynek wietnamski to kolejny rynek, obok Chin, Tajlandii oraz Turcji do którego uzyskaliśmy dostęp.PZHiPBM
StoryEditorPolska wołowina

Wietnam otwiera się na polską wołowinę

18.09.2023., 16:15h
Służby weterynaryjne Wietnamu pokazały zielone światło polskiej wołowinie! W wyniku intensywnych rozmów Polski z wietnamskim resortem rolnictwa w końcu zostało zatwierdzone świadectwo weterynaryjne dla mięsa wołowego oraz produktów z polskiej wołowiny eksportowanych do Wietnamu.

Nowe rynki otwierają się na polską wołowinę

To bardzo dobra wiadomość dla polskich producentów wołowiny. Po intensywnych rozmowach służby weterynaryjne Wietnamu zatwierdziły wzór świadectwa dla mięsa wołowego i produktów z wołowiny eksportowanych z Polski do Wietnamu. Przed jego zatwierdzeniem, wietnamskie służby weterynaryjne wizytowały polskie hodowle bydła mięsnego, w tym rolnika Jacka Klimzy oraz zakłady zajmujące się przetwórstwem krajowej wołowiny.

Przypomnijmy, że w lipcu br. strona wietnamska potwierdziła możliwość stosowania nowego świadectwa zdrowia dla mięsa drobiowego i jego produktów eksportowanych z naszego kraju do Wietnamu, rozszerzając możliwości eksportowe o mięso kaczek i gęsi.

Wietnam ważnym rynkiem zbytu dla polskiej żywności

- Wietnam jest jednym z najbardziej perspektywicznych rynków w zakresie współpracy rolnej. Obecnie jest głównym odbiorcą polskich towarów rolno-spożywczych wśród państw z Azji Południowo-Wschodniej -  informuje resort rolnictwa. 

Zeszłoroczna wartość polskiego eksportu produktów rolno-spożywczych do Wietnamu opiewała na 154,4 mln euro. Głównymi produktami, które eksportowaliśmy na tamtejszy rynek były mąki, grysiki, granulki z mięsa i podrobów oraz ryb, mięso rybie, mięso i jadalne podroby z drobiu.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
26. maj 2024 20:15