StoryEditorświnie

Rolnicy, którym Zakłady Mięsne Nettera nie zapłaciły za trzodę mogą zgłaszać wierzytelności

11.01.2018., 16:01h
Tylko do poniedziałku 15 stycznia 2018 roku rolnicy, którym Zakłady Mięsne NETTER nie wypłaciły pieniędzy za sprzedaną trzodę chlewną mogą zgłaszać wierzytelności z tego tytułu.

Do kiedy można zgłaszać wierzytelności wobec Jana Nettera?

4 grudnia 2017 roku Sąd Rejonowy w Białymstoku ogłosił upadłość Jana Nattera prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą Zakłady Mięsne NETTER Jan Netter w Bielsku Podlaskim. Ogłoszenie upadłości zostało opublikowane w Monitorze Sądowym i Gospodarczym w dniu 15 grudnia 2017 r. i od tego dnia rozpoczął się 30-dniowy termin na zgłaszanie wierzytelności przysługujących wobec p. Nettera.
Zatem rolnicy, którym zakłady Jana Nettera nie zapłaciły za skupioną trzodę chlewną muszą złożyć wniosek o swoje wierzytelności do 15 stycznia 2018 roku.

Co musi zawierać zgłoszenie wierzytelności?

Zgłoszenie wierzytelności należy przesłać lub dostarczyć osobiści do Sądu Rejonowego w Białymstoku. Wzór formularza jest dostępny na stronie Podlaskiej Izby Rolniczej > Pobierz formularz.

W zgłoszeniu należy wskazać i dołączyć do niego dowody potwierdzające istnienie zgłaszanej wierzytelności np. faktury, dokumenty WZ, umowy, wyroki sądowe itd. – wyjaśnia Justyna Kaliszewicz z Podlaskiej Izby Rolniczej.

W wypełnieniu formularza przydatne będą także następujące dane:

  • postępowanie upadłościowe obecnie prowadzone jest pod sygnaturą akt VIII GUp 165/17.
  • sędzią komisarzem jest SSR Aleksandra Jamróz, a zastępcą sędziego komisarza jest SSR Anny Komarewskiej;
  • upadły: Jan Netter;
  • syndyka masy upadłości Alinę Sobolewską (nr licencji 308);

Paweł Mikos,
fot. Pixabay

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
02. czerwiec 2023 00:53