StoryEditorCiekawostki

Tommy – prawdopodobnie największy byk na świecie [WIDEO]

19.01.2023., 13:01h
Łagodny olbrzym –  tak o ważącym ponad 1300 kg wole mówi jego właścicielka, Laurie Cuevas, mieszkająca w Western Massachusetts w USA. Olbrzymie zwierzę ma na imię Tommy i nieustannie podbija serca użytkowników TikToka. 

Olbrzymi wół Brown Swiss stał się gwiazdą TikToka

Tommy ma ponad 235 000 obserwujących, a najczęściej oglądany film ze zwierzęciem w roli głównej ma 14 milionów wyświetleń. Światową sławę zawdzięcza nie tylko swoim rozmiarom, ale i niezwykłej relacji jaką gigantyczny wół ma ze swoim opiekunem, 78-letnim Fredem Balawenderem.

Dzięki córce rolnika, Laurie Cuevas, która regularnie publikuje filmy z Tommym i swoim ojcem na TikTokowym koncie @dairygoatmother, ludzie z całego świata mogą śledzić życie na ich farmie w Cheshire oraz relację rolnika z jego „ulubionym dzieckiem”. 

Czego można dowiedzieć z filmików się o wyjątkowym członku rodziny amerykańskich fermerów? Tommy ma obecnie 12 lat, ale hodowcy posiadają go od pierwszych dni życia. Początkowo nic nie wskazywało, że zwierze urośnie do takich rozmiarów. Pomimo gabarytów, które wprawiłyby w konsternację niejednego przeciwnika, Tommy boi się psów, a w stosunku do ludzi jest wyjątkowo łagodny. 

Nazwany na cześć amerykańskiego futbolisty Toma Brady‘ego, czystorasowy wół Brown Swiss mierzy aż 183 cm w krzyżu i waży około 1340 kg! 

Tommy nie jest największym na świecie przeżuwaczem utrzymywanym w gospodarstwie

W szranki z Tommym może stanąć australijski byk rasy holsztyńsko-fryzyjskiej o imieniu Knickers, który mierzy 1,94 m w krzyżu i którego waga szacowana jest na 1400 kg. Knickers ma jednak mocnego przeciwnika z Kanady.

Jak zapewniają opiekunowie prowadzący sanktuarium dla zwierząt Kismet Creek Farm w pobliżu Steinbach w środkowej Kanadzie ich podopieczny, czyli byk Dozer jest nawet o centymetr wyższy od Knickersa. 

Oprac. Kamila Dłużewicz
Zdjęcia: Facebook.com

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
09. grudzień 2023 12:21