Rodzaje i skład karmy dla psaMedia Expert
StoryEditorMateriał promocyjny

Rodzaje i skład karmy dla psa – czyli co jedzą codziennie nasi pupile?

01.02.2024., 13:34h
Współczesny sposób karmienia zwierząt domowych w tym psów mocno odbiega od tego, co było popularne jeszcze 20-30 lat temu. Zaznaczmy, że z korzyścią dla czworonogów. Obecnie przykłada się coraz większą wagę do tego, z czego produkowana jest karma dla psa, jej rodzaju, dostosowania do rasy, wieku pupila itd. Jeśli dopiero planujesz mieć psa, poniższy tekst powinien Cię zainteresować. Pozostali właściciele zwierząt będą mogli dowiedzieć się czegoś nowego. Zapraszamy do lektury.

Z czego produkowana jest karma dla psa, czyli co znajduje Twój pupil w swojej misce?

Sięgając rano po opakowanie, nie zastanawiamy się jak powstaje sucha karma, którą uwielbia nasz pies. Tymczasem jej produkcja to rygorystyczny proces, a linie produkcyjne muszą sprostać wymaganiom ujętym w normach jakości. Odpowiadając na pytanie: z czego produkowana jest karma dla psa, należy wymienić jej kluczowe składniki karmy:

  • produkty pochodzenia zwierzęcego - takie jak świeże mięso, surowe mięso, mączki mięsne, suszony kurczak, podroby, kurze łebki, jaja, tłuszcz, kości, skóra, Produkty pochodzenia zwierzęcego z zaufanych farm zapewniają dietę bogatą w białka i tłuszcze.
  • produkty pochodzenia roślinnego – do produkcji karmy wykorzystywane są: zboża, warzywa, owoce, zioła, nasiona, orzechy, oleje, tłuszcze roślinne.
  • dodatki - to składniki, których celem jest poprawa smaku, zapachu, objętości (pulpa buraczana), koloru, konsystencji, trwałości lub wartości odżywczej karmy.

Interesuje Cię wyłącznie karma najwyższej jakości – sprawdź https://www.mediaexpert.pl/artykuly-dla-zwierzat

Rodzaje karmy, które spotkamy w sklepach

Wiedząc ogólnie z czego produkowana jest karma dla psa i co składa się na jej składniki odżywcze, pora przyjrzeć się jej rodzajom. Podczas produkcji karm nadaje jej się różną formę i konsystencję, w zależności od rodzaju i wymagań karmy.

Więcej na temat karmy przeczytasz na https://www.mediaexpert.pl/artykuly-dla-zwierzat/karmy-dla-psow

Skład karmy wpływa zarówno na jej cenę, jak i wartość odżywczą. Aby zapewnić zwierzętom dietą bogatą we wszystko co dla nich niezbędne producenci oferują trzy jej rodzaje:

  • - karma sucha – dostępna w formie granulek, płatków, krokietów lub innych kształtów, która jest poddawana obróbce termicznej i mechanicznej, aby zmniejszyć jej wilgotność i zwiększyć jej trwałość. Zaletą suchej karmy jest to, że jest łatwa w przechowywaniu i podawaniu, a także wspomaga higienę jamy ustnej psa.

Oto starannie dobrane suche karmy https://www.mediaexpert.pl/artykuly-dla-zwierzat/suche-karmy-dla-psow

  • karma mokra - w formie kawałków w sosie lub galaretce, pasztetu, musu lub innej konsystencji, która jest poddawana obróbce termicznej i konserwacji, aby zapewnić jej najwyższą jakość. Karma mokra jest smaczna i aromatyczna, a także zapewnia nawodnienie psa.

Sprawdź również https://www.mediaexpert.pl/artykuly-dla-zwierzat/mokre-karmy-dla-psow

  • karma półwilgotna - to pewnego kompromis formie miękkich kuleczek, kostek. Również podlega ona obróbce termicznej. Karma półwilgotna podobnie jak mokra również zapewnia nawodnienie psa.

Jak dobiera się karmę dla danego psa?

Znamy rodzaje i wiemy z czego produkowana jest karma dla psa. Która jednak będzie najlepsza dla mojego psa? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które właśnie zostały właścicielem swoich psów.

Karma dla psa powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb i preferencji psa, a także do jego wieku, wielkości, aktywności i stanu zdrowia. Nie ma jednej uniwersalnej karmy, która będzie odpowiednia dla każdego psa, dlatego warto zwracać uwagę na skład i formę karmy, którą kupujemy dla naszego pupila. Przy wyborze karmy dla psa należy kierować się wskazówkami lekarza weterynarii, do którego uczęszczamy na wizyty.

Podsumowanie

Jak widać temat tworzenia naszej suchej karmy, po którą sięgamy każdego dnia jest ciekawy. Zaawansowane receptury, bezpieczeństwo mikrobiologiczne, produkty podlegające szczegółowym testom jakości to codzienność każdego centrum produkcyjnego. Mamy nadzieję, że powyższy tekst był dla naszych czytelników interesujący i przybliżył nieco podstawowe zagadnienia związane z produkcją oraz doborem karmy dla psów.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
19. luty 2024 21:00