6000 ciągników Zetora trafi do Rosji

Maszyny Rolnicze Ciągniki rolnicze
Data publikacji 29.11.2017r.

Taka liczba nowych traktorów Zetor Forterra trafi do Rosji do 2022 roku. To efekt podpisania umowy czeskiego producenta z firmą Kovrov Electromechanical Plant (KEMP). Rosyjska firma wyraziła również zainteresowanie dostawami innych serii ciągników oraz silników Zetora.

Umowę podpisano w środę 22 listopada br. w Moskwie w obecności prezydenta Republiki Czeskiej Miloša Zemana oraz przedstawicieli rosyjskiego i czeskiego rządu. Opiewa na sumę 550 milionów euro. W dokumencie zawarte jest zobowiązanie dostawy sześciu tysięcy ciągników serii Forterra w latach 2018–2022, dostawy trzycylindrowych silników oraz zapewnienie technicznego wsparcia przy produkcji małych traktorów do 50 koni. Strona rosyjska wyraziła również zainteresowanie innymi modelami Zetora: Proximą i Crystalem.


Warto przypomnieć, że pierwszą tego typu umowę podpisano w październiku br. Wtedy porozumienie opiewało na 450 ciągników wysłanych na Rosji w 2018 roku. Nowy dokument zacieśnia współpracę zarówno pod względem czasu trwania kontraktu, jak i wielkości dostaw komponentów. Spółka KEMP specjalizuje się w produkcji systemów i komponentów hydraulicznych, maszyn CNC, ładowarek oraz komponentów przeznaczonych do uniwersalnych układów zrobotyzowanych. KEMP ma zapewnić homologację dla maszyn wyprodukowanych w Rosji oraz zajmie się kwestiami handlowymi i serwisowymi związanymi z ciągnikami, które na tamtejszym rynku będą nosiły miano Zetor Ant. Ciągniki znajdą zastosowanie w rosyjskich gospodarstwach rolnych, w służbach komunalnych i w budownictwie.

P. Staniszewski

Partner serwisu