Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Czy z Bonu Turystycznego mogą skorzystać także dzieci rolników?

Magdalena Szymańska
Kategoria: Wiadomości
Czy z Bonu Turystycznego mogą skorzystać także dzieci rolników?
Wiadomości Pieniądze dla rolnika
Data publikacji 10.08.2020r.

KRUS zachęca rolników do korzystania z Polskiego Bonu Turystycznego. Za pomocą bonu można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce do końca marca 2022 r.

Bon Turystyczny dla każdego dziecka

Kasa nie pośredniczy jednak w jego aktywacji. Rolnicy, którzy chcą wykorzystać bon muszą aktywować go na platformie Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Można to robić od 1 sierpnia.

Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które otrzymuje się świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Na jedno dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka niepełnosprawnego należy się dodatkowy bon (500 zł).

r e k l a m a

Jak płacić bonem?

Aby zapłacić bonem, trzeba będzie podać specjalny numer (kod obsługi płatności), a następnie jednorazowy kod potwierdzający płatność, przesłany SMS-em. Na bonie będzie widoczna kwota do wykorzystania. Można płacić nim wielokrotnie, aż wyczerpie się pełną kwotę.

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny?

Lista podmiotów, które realizują płatność bonem publikowana jest na stronach:

r e k l a m a

Są to podmioty, które oferują usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane w Polsce i są wpisane na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT).

Osoby, które chcą uzyskać więcej informacji o tej formie płatności mogą dzwonić pod numer specjalnej całodobowej infolinii: 22 11 22 111.

Magdalena Szymańska
fot. pixabay

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: jak utrzymać rentowność produkcji mleka w czasie kryzysu?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a