Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Dziecko wiozło ciągnikiem pijanego sąsiada! Kto za to odpowie?

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
Dziecko wiozło ciągnikiem pijanego sąsiada! Kto za to odpowie?
Wiadomości
Data publikacji 11.09.2020r.

Policjanci z Podlasia zatrzymali do kontroli ciągnik rolniczy, którym kierowało dziecko. Jak się okazało pasażerem był kompletnie pijany sąsiad chłopca.

Mońki: 12-latek za kierownicą ciągnika wiózł sąsiada

W poniedziałek 7 września 2020 roku w miejscowości Jaświły (powiat moniecki, woj. podlaskie) patrol drogówki zauważył ciągnik rolniczy. Ku zdumieniu funkcjonariuszy ruchu drogowego, za kierownicą traktora siedziało dziecko, a obok na miejscu dla pasażera siedział dorosły mężczyzna.

– Osoby te na widok radiowozu zamieniły się miejscami. Jak się okazało 33 – latek, opiekując się 12 – letnim sąsiadem, pozwolił mu kierować ciągnikiem. Żeby tego było mało mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu oraz sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – informuje  mł. asp. Izabela Malinowska, oficer prasowy KPP w Mońkach.

r e k l a m a

33-latek z kilkoma zarzutami

33-latek zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za prowadzenie ciągnika pomimo orzeczonego zakazu oraz jazdę pod wpływem alkoholu. Może on odpowiadać także za narażenie 12-latka, który znajdował się pod jego opieką, na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

O wysokości kary dla 33-letniego mężczyzny zdecyduje sąd.

 

Paweł Mikos

Fot. Archiwum Policji (zdjęcie poglądowe)

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: jak utrzymać rentowność produkcji mleka w czasie kryzysu?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a