Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Makabryczny wypadek pod Śremem. Rolnik ZGINĄŁ zmiażdżony przez przyczepę

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
Makabryczny wypadek pod Śremem. Rolnik ZGINĄŁ zmiażdżony przez przyczepę
Wiadomości Wypadki
Data publikacji 11.11.2021r.

Do tragicznego wypadku doszło w jednym z gospodarstw rolnych pod Śremem. Podczas prac polowych przyczepa zmiażdżyła 61-letniego pracownika gospodarstwa rolnego w Brześnicy. W jakich okolicznościach doszło do śmiertelnego wypadku?

Wypadek w gospodarstwie w Brześnicy pod Śremem. 61-latek przygnieciony przez przyczepę

W środę 10 listopada 2021 roku po godz. 16.00 na jednym z pól w Brześnicy pod Dolskiem (powiat śremski, woj. wielkopolskie) doszło do tragicznego w skutkach wypadku podczas praco polowych.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że pracownik gospodarstwa rolnego, 61-letni mieszkaniec gminy Krobia, w trakcie ustalania przyczyny awarii częściowo podniesionej skrzyni ładunkowej przyczepy rolniczej, został przygnieciony przez część ładunkową do ramy tej przyczepy – podaje Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP w Śremie.

Po przybyciu na miejsce wypadku służb ratunkowych, strażacy najpierw zabezpieczyli miejsce zdarzenia i oświetlili teren, a następnie przy pomocy ładowarki teleskopowej zdołali unieść skrzynię ładunkową przyczepy i ewakuować poszkodowanego pracownika gospodarstwa.

- Kwalifikowaną pierwszą pomoc realizowano przy użyciu rurki ustno-gardłowej, maski krtaniowej oraz AED. Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon – informuje st. kpt. Tomasz Kierzek, komendant PSP w Śremie.

Obecnie policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie wyjaśniają wszelkie okoliczności dramatu i ustalają przyczyny wypadku. Sprawą zajmie się również Państwowa Inspekcja Pracy.

r e k l a m a

Tragiczne wypadki rolników podczas prac polowych

To kolejny tak tragiczny wypadek w rolnictwie w ostatnich dniach. Również w Wielkopolsce, dokładniej w w Obłaczkowie pod Wrześnią 1 listopada 2021 r. młody rolnik został  wciągnięty przez maszynę do przewozu paszy. Niestety 27-letni gospodarz poniósł śmierć. Więcej na ten temat w artykule: Młody rolnik zginął wciągnięty w maszynę rolniczą.

Z kolei w  czwartek 4 listopada we wsi Sosnówa w pobliżu Ryk na Lubelszczyźnie 68-letni rolnik zginął podczas prowadzenia prac polowych. Został wciągnięty przez pracującą glebogryzarkę.

Więcej na ten temat w artykule: Koszmarny wypadek pod Rykami. Rolnik ZGINĄŁ wciągnięty przez glebogryzarkę.

 

Paweł Mikos

Fot. KP PSP Śrem

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a