Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Piękniejsza twarz rolnictwa. Jakimi ciągnikami jeździ Ilona Jurek?

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
Piękniejsza twarz rolnictwa. Jakimi ciągnikami jeździ Ilona Jurek?
Wiadomości Wywiad
Data publikacji 10.03.2021r.

Pośród tysięcy filmów na popularnym serwisie internetowym natrafić można na migawki z dnia codziennego kobiet na polskiej wsi. Ich autorką jest Ilona Jurek, młoda i zaradna dziewczyna z małej kujawsko-pomorskiej wsi, która ma swoje konta na serwisach YouTube i Instagram oraz grupę na Facebooku.

Skąd zainteresowanie rolnictwem i miłość do zwierząt?

– Gospodarzy się u nas od dziada pradziada, dlatego wspieram mamę Apolonię i braci Kacpra i Bartosza w codziennych pracach na gospodarstwie. Szczególną uwagę zwracam na dobro­stan zwierząt. Chcę, by miały zapewniony komfort fizyczny i psychiczny, co przekłada się na indywidualne podejście do każdego gatunku. Zainspirowana pracą na wsi, wyssaną z mlekiem matki, chcę, aby ziemia została utrzymana w wysokiej kulturze dla przyszłych pokoleń, a wytworzona żywność z naszego gospodarstwa była ekologiczna, bez udziału antybiotyków i hormonów.

r e k l a m a


Dlaczego zależy ci, aby to była żywność eko­logiczna?

– Jeżeli myślimy nowocześnie, powinniśmy iść w tym kierunku. Jeśli wszyscy będą hodować przemysłowo zwierzęta czy uprawiać rośliny, zużywając duże ilości chemii, to żywność może być w przyszłości przyczyną poważnych schorzeń u ludzi. Preferuję zdrową żywność wprost z ogrodu, chętnie wykorzystuję ją w swojej kuchni. Staram się stosować odpowiednie praktyki w rolnictwie. Dbam o zdrowe proporcje i wspieram rozwiązania służące ochronie klimatu, jak na przykład zbieranie deszczówki. W ten sposób woda zgromadzona z dachów stosowana jest w naszym przydomowym ogrodzie, w którym uprawiamy warzywa, krzewy i drzewa owocowe.

r e k l a m a

Z dalszej części wywiadu dowiesz się

  • Jakie są poglądy Ilony na Piątkę dla zwierząt?
  • Skąd wziął się pomysł na filmiki z Iloną i skąd bierze do nich inspiracje?
  • Jakimi ciągnikami najczęściej jeździ Ilona?


Zamów darmowy Tygodnik z wywiadem z Iloną Jurek

Wypełnij poniższy formularz, a na podany przez Ciebie adres prześlemy za darmo nr 11/2021 "Tygodnika Poradnika Rolniczego", w którym znajduje się wywiad z Iloną.
Nie płacisz także za wysyłkę Tygodnika.

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Koszulka damska - Prawdziwa Kobieta Kocha Rolnika – Tygodnik Poradnik Rolniczy

Koszulka damska - Prawdziwa Kobieta Kocha Rolnika – Tygodnik Poradnik Rolniczy

Płacisz tylko

40,00 zł

Cena regularna 45,00 zł

SPRAWDŹ

Administratorem Pana/Pani danych jest Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. (dalej PWR/my) z siedzibą w Poznaniu, ul Metalowa 5. Dane przekazane nam w formularzu będą przetwarzane w celu dostarczenia prenumeraty lub publikacji (zależnie od zamówienia), a jeśli zdecydują Państwo pozostawać z nami w kontakcie, również w celu dostarczania ciekawych informacji marketingowych i handlowych, a także, aby poznać Państwa zdanie w ramach badań rynku i opinii.

W związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługują Państwu prawa: wycofania każdej z udzielonych zgód, dostępu do swoich danych osobowych, żądania ich sprostowania, ograniczenia ich przetwarzania, wyrażenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, ich przenoszenia, żądania ich usunięcia oraz w sytuacji stwierdzenia niezgodnego z prawem przetwarzania złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO). 
W każdej sytuacji zachęcamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych na adres: daneosobowe@pwr.agro.pl. Więcej szczegółów w Polityce Prywatności.

Tygodni Poradnik Rolniczy możesz też zamówić w agrarsklep.pl – Zamów aktualny numer TPR.

Autor: Michał Konicz
Foto: Archiwum Prywatne Ilony Jurek

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a