Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Rolnicy muszą przekazać do ARiMR spis zwierząt gospodarskich. Kogo to dotyczy?

. .
Kategoria: Wiadomości
Rolnicy muszą przekazać do ARiMR spis zwierząt gospodarskich. Kogo to dotyczy?
Wiadomości Hodowla zwierząt
Data publikacji 24.11.2022r.

Wszyscy rolnicy utrzymujący w swoich gospodarstwach świnie, owce oraz kozy są zobowiązani do sporządzenia corocznego spisu sztuk znajdujących się w stadzie. Termin złożenia dokumentów mija 31 grudnia.

Rolniku! Do końca roku należy sporządzić i przekazać ARiMR aktualny spis zwierząt gospodarskich

Przypominamy o corocznym obowiązku sporządzenia aktualnego spisu zwierząt znajdujących się w stadzie. Wykonanie spisu zwierząt gospodarskich dotyczy wszystkich hodowców utrzymujących w swoich gospodarstwach świnie, owce oraz kozy. Obowiązek ten nie dotyczy hodowców bydła.

Spisu owiec, kóz jak i świń dokonuje się raz na dwanaście miesięcy i należy go dostarczyć do ARiMR nie później niż do 31 grudnia. Ustaloną liczbę zwierząt umieszcza się w księdze rejestracji stada danego gatunku. W przypadku świń, dokument należy  przekazać do biura powiatowego ARiMR w terminie 7 dni od sporządzenia spisu.

r e k l a m a

Jak złożyć aktualny spis zwierząt gospodarskich?

Preferowaną formą przekazania Agencji spisu zwierząt jest forma elektroniczna za pomocą aplikacji Portal IRZplus. Podobnie jak w zeszłym roku, forma papierowa spisu jest przyjmowana w przez biura powiatowe ARiMR jedynie w wyjątkowych przypadkach, gdy rolnik nie ma możliwości złożenia spisu przez aplikację. Formularze papierowe dostępne są w biurach powiatowych oraz na stronie internetowej do samodzielnego wydruku.

kd
Zdjęcie: Unsplash

Widziałeś już nasze video ""Rolnicy odsuną PiS od władzy". Protest AgroUnii w Środzie Wlkp."?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a