Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Wypadek ciężarówki z 200 świniami. „Zastaliśmy totalny chaos!“ [ZDJĘCIA]

Natalia Marciniak-Musiał
Kategoria: Wiadomości
Wypadek ciężarówki z 200 świniami. „Zastaliśmy totalny chaos!“ [ZDJĘCIA]
Wiadomości wypadki
Data publikacji 14.01.2021r.

Na drodze krajowej nr 60 pod Ciechanowem doszło do nieszczęśliwego wypadku. Do rowu wpadła ciężarówka przewożąca niemal 200 świń. Niestety część z nich padła.

We wtorek 12 stycznia 2021 roku tuż po godzinie 20.30 w miejscowości Huta pod Ciechanowem (woj. mazowieckie) doszło do poważnego wypadku ciągnika siodłowego przewożącego trzodę chlewną.

r e k l a m a

Ciechanów: wypadek ciężarówki przewożącej świnie 

Po dojechaniu na miejsce jako pierwszy zastęp, zastaliśmy totalny chaos. W rowie znajdował się ciągnik siodłowy, przewożący trzodę chlewną. Dookoła znajdowały się żywe i martwe zwierzęta. Głośne kwiczenie świń utrudniało komunikację i działania – informują strażacy z OSP Glinojeck.

Kierowca, który uległ drobnym obrażeniom, opuścił pojazd o własnych siłach, nie wymagał hospitalizacji, ale został na miejscu zbadany przez zespół ZRM.

Oprócz zastępu OSP Glinojeck na miejsce wypadku przybyły także inne jednostki straży pożarnej, Komendant Powiatowy PSP Ciechanów oraz policja, pomoc drogowa czy Powiatowy Inspektorat Weterynarii.

W wypadku padło 35 ze 198 przewożonych świń

Przede wszystkim strażacy zajęli się zabezpieczeniem miejsca zdarzenia oraz odłączeniem zasilania w pojeździe. Następnie ewakuowano i wyciągnięto z niego żywe i martwe świnie, które zostały umieszczone w prowizorycznym ogrodzeniu z taśmy. W pobliskim lesie poszukiwano także spłoszonych zwierząt.

W naczepie znajdowało się ogółem 198 świń, a te które przeżyły, po przybyciu samochodu zastępczego zostały na niego załadowane.

Ruch na DK nr 60 odbywał się wahadłowo, a utrudnienia trwały w sumie 7 godzin. 

r e k l a m a

Oprac. Natalia Marciniak-Musiał
Zdjęcia: OSP Glinojeck

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a