Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Ustawienie rozsiewacza do nawozów z aplikacji

Ustawienie rozsiewacza do nawozów z aplikacji
Maszyny Rolnicze Inne maszyny
Data publikacji 12.03.2021r.

Już nie trzeba będzie wertować instrukcji obsługi. Firma Amazone stworzyła aplikację o nazwie mySpreader, która umożliwia zdalne ustawianie rozsiewaczy bezpośrednio na polu, w zależności od typu maszyny, szerokości roboczej, rodzaju nawozu i dawki wysiewu.

Co będzie można zrobić za pomocą aplikacji mySpreader?

Dzięki wielu próbkom nawozów przesyłanym co roku przez rolników, dostawców i producentów nawozów, aplikacja jest zawsze aktualna, a użytkownik otrzymuje zawsze aktualne informacje na temat rodzajów nawozów na początku każdego sezonu. Użytkownik może też sam wyszukiwać nawozy na przykład podając jego nazwę, skład, wielkość granulek, ewentualnie gęstość nasypową. To jednak nie wszystko, bo aplikacja zawiera funkcję EasyMix, która określa zalecenia dotyczące ustawień dla mieszanek nawozów.

r e k l a m a

Dodatkowym elementem aplikacji jest obsługa systemu pomiarowego EasyCheck. Działa to tak, że na polu w określonych odstępach umieszcza się maty pomiarowe, a po przejeździe rozsiewacza są one fotografowane. Następnie EasyCheck określa stopień pokrycia mat nawozem. Na tej podstawie aplikacja proponuje rolnikowi ewentualne zmiany w ustawieniu rozsiewacza dla polepszenia rozdziału poprzecznego nawozu.


  • Wykorzystując adapter Bluetooth wszystkie wartości nastawcze z aplikacji mySpreader można przenieść do sterownika rozsiewacza nawozów
Dodatkową funkcją mySpreader jest adapter Bluetooth i aktywacja licencji dla maszyn Isobus. Za pomocą interfejsu wszystkie wartości nastawcze rozsiewacza można przenosić z aplikacji do sterownika rozsiewacza, po czym następuje automatyczne ustawienie. Aplikacja jest dostępna za darmo w App Store i można ją pobrać na smartfony.   
  • Aplikacja Amazone mySpreader nie tylko pozwala ustawić rozsiewacz za pomocą smartfona, ale pozwala również obsługiwać przenośne stanowisko do pomiaru nierównomierności poprzecznego rozkładu nawozu EasyCheck

          
Przemysław Staniszewski
Zdjęcia: Amazone

r e k l a m a

Widziałeś już nasze video "Zakręcone Żniwa - Konkurs filmowy TPR"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a