Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Rosja zbombardowała jeden z największych terminali zbożowych w Ukrainie [FOTO]

Rosja zbombardowała jeden z największych terminali zbożowych w Ukrainie [FOTO]
Wojna w Ukrainie a rolnictwo
Data publikacji 12.06.2022r.

Rosjanie zniszczyli drugi co do wielkości terminal zbożowy w Ukrainie i magazyny ze śrutą zbożową. Rakiety trafiły w wyspecjalizowany port Nika-Terra.

Rosjanie cały czas dążą do pogłębienia kryzysu żywnościowego w Ukrainie i na świecie. Dlatego bezustannie atakują czarnomorskie wybrzeże, obwód mikołajowski, porty morskie oraz elewatory zbożowe.


Rosyjskie rakiety zniszczyły ważny terminal zbożowy w Ukrainie. Gaszenie pożaru trwało aż dwa dni

r e k l a m a

W ubiegłym tygodniu, 4 czerwca, okupanci zbombardowali Mikołajów i z premedytacją zniszczyli znajdujący się tam drugi co do wielkości terminal zbożowy w Ukrainie. Rakiety trafiły w wyspecjalizowany port Nika-Terra, który w latach 2020-2021 należał do trzech największych pod względem przeładunku terminali zbożowych. Prezydent miasta Aleksander Sienkiewicz poinformował, że zapaliły się magazyny ze śrutą zbożową.

Według Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych pożar rozpowszechnił się na powierzchni około 10 tysięcy metrów kwadratowych. Gaszenie pożaru trwało aż dwa dni. Ogień zniszczył dwa pomieszczenia magazynowe.

Trzeba zaznaczyć, że Mikołajów znajduje się obok jednych z najbardziej żyznych regionów zbożowych Ukrainy.

Josep Borrell: dezinformacja Putina staje się jeszcze bardziej cyniczna 

- Kolejny rosyjski atak rakietowy przyczyniający się do globalnego kryzysu żywnościowego. Wojska rosyjskie zniszczyły drugi co do wielkości terminal zbożowy w Ukrainie, który znajduje się w Mikołajowie. W świetle takich doniesień dezinformacja rozpowszechniana przez Putina w celu odwrócenia winy staje się jeszcze bardziej cyniczna – napisał na swoim Twitterze przewodniczący Parlamentu Europejskiego Josep Borrell.

oprac. mk, Foto: Aleksander Sienkiewicz/Telegram

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a