Przemysław Staniszewski
StoryEditorNowości od Joskin

Brona chwastownik od Joskina

27.12.2023., 15:00h
Firma Joskin potrafi zaskoczyć. Ten czołowy producent wozów asenizacyjnych i rozrzutników obornika zaprezentował w Hanowerze na targach Agritechnica bronę chwastownik. Sprzęt nazywa się Bioflex i oprócz możliwości usuwania płytko zakorzenionych chwastów, będzie też w stanie rozkruszać wierzchnią warstwę gleby, aby przerwać parowanie i poprawić napowietrzanie.

Chwastownik Joskin Bioflex sprwadzi się w różnego rodzaju plantacjach

Sprzęt będzie dostępny w wersji ze składaniem pojedynczym i wtedy może mieć 4,8 m, 6 m lub 7,2 m szerokości roboczej lub ze składaniem podwójnym o zasięgu 8,4 m, 9,6 m, 10,8 m lub 12 m. Standardem w tych pierwszych narzędziach będą trzy przednie oraz cztery tylne koła podporowe. W większych szerokościowo modelach, przednich kół kopiujących ma być pięć, a tylnych sześć.

Elementami roboczymi w bronach chwastownikach Bioflex będą zęby o grubości 7 mm, rozstawione w sześciu rzędach. Ich kształt jest taki, że sprzęt będzie można stosować do pracy na różnego rodzaju plantacjach, w tym na uprawach okopowych.

Rzędy elementów roboczych nie mogą się tutaj swobodnie poruszać. To jest celowy zabieg, bo dzięki niemu naprężenia rozkładają się równomiernie na całej szerokości roboczej, umożliwiając jednolitą pracę poszczególnych rzędów, tak jak ma to miejsce w przypadku spulchniarek łąkowych, bo właśnie tworząc Bioflex, firma Joskin wykorzystała prawie czterdziestoletnie doświadczenie w produkcji tych narzędzi. I śladem tych maszyn, w bronach chwastownikach zastosowała m.in. system Variflex, który umożliwia bezstopniową regulację intensywności działania zębów poprzez hydrauliczne ich ustawianie za pomocą kilku siłowników.

Przemysław Staniszewski

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. czerwiec 2024 01:35