Lupus wszedł w Nowy Rok 2024 z przytupem, bo rozpoczął go od wprowadzenia do oferty nowych maszyn. To trzymetrowe agregaty bezorkoweLupus
StoryEditorAgregaty bezorkowe

Lupus startuje z produkcją agregatów bezorkowych. Ile będą kosztować?

01.02.2024., 16:45h
Można je będzie wykorzystywać zarówno do głębszej uprawy roli, jak i płytszego spulchniania ścierniska. Rozstawienie zębów w trzech rzędach ma gwarantować pełne podcięcie uprawianej gleby. A dzięki 85 centymetrowemu prześwitowi pod ramą, pierwsze w historii ciechanowskiej firmy Lupus agregaty bezorkowe mają być również odporne na zapychanie.

Nie tylko brony zębowe oraz wały. Lupus wchodzi z nową ofertą agregatów bezorkowych

Lupus wszedł w Nowy Rok 2024 z przytupem, bo rozpoczął go od wprowadzenia do oferty nowych maszyn. To trzymetrowe agregaty bezorkowe. Ich podstawę stanowi rama wykonana z profili 100x100x8 mm oraz z blachy grubości 15 lub 20 mm, do których dokładane są liczne wzmocnienia w postaci trójkątów, odskosów czy nakładek. Wszystko jest wykonywane z atestowanej stali S355. Do ramy mocowanych jest 10 zębów ze sprężynowym zabezpieczeniem typu non stop. Mechanizm składa się z dwóch sprężyn, jedna pracuje w drugiej.

Do tych agregatów będziemy oferować dwa systemy uprawy: typu Horsch i Delta-flex, które różnią się wysokością i charakterystyką zęba oraz kątem natarcia – mówi Michał Smoliński, konstruktor w firmie Lupus. – W jednym i drugim systemie część główną stanowi grządziel (słupica), do której przykręcone jest dłuto standardowe lub wzmacniane, a także boczne skrzydełka. W systemie Horsch stosowane są naprzemienne odkładnie (prawa/lewa), natomiast przy Delta-flex odkładnia przylegająca do słupicy jest prosta.

image ...
Pozostało 78% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
29. maj 2024 11:38