Przemysław Staniszewski
StoryEditorWiadomości z branży

Fricke zaprzecza rewelacjom Korbanka

30.01.2024., 16:00h
W grudniu ub.r. Korbanek poinformował, że wchodzi w sprzedaż używanych ciągników i kombajnów John Deere. Podał jednocześnie, że w tej sprawie rozszerzył współpracę z firmą Fricke, która jest autoryzowanym dealerem John Deere‘a i która jednocześnie oferuje na terenie północno-wschodniej Polski maszyny marki Begmann, które z kolei importuje Korbanek.

Korbanek nie będzie jednak dealerem ciągników John Deere?

Rozszerzenie współpracy między firmami miało nastąpić 1 grudnia ub.r. Do sprawy odniósł się Dariusz Kotarski, dyrektor zarządzający w spółce Fricke Maszyny Rolnicze, który twierdzi, że "firma Korbanek nie jest dealerem marki John Deere."

10 grudnia 2023 r. na kanale "Paweł Korbanek" w serwisie YouTube, do którego kieruje oficjalna strona internetowa firmy Korbanek, ukazał się film "Co z Arbosem?/Korbanek kupił John Deere". W materiale wideo podano informacje dotyczące oferty i działalności firmy Korbanek, w tym m.in. współpracy z firmą Fricke. Wspomniana w filmie "współpraca z Fricke", czyli oficjalnym autoryzowanym dealerem John Deere, w zakresie maszyn marki John Deere dotyczyła sprzedaży dwóch używanych ciągników John Deere. Nie było pomiędzy Fricke a Korbanek żadnych innych transakcji dotyczących maszyn John Deere. Komunikat dotyczący pojedynczej sprzedaży maszyn używanych marki John Deere, która w opisywanym filmie zaprezentowana została jako "rozszerzenie współpracy z Fricke", nie był uzgadniany z Fricke – informuje Dariusz Kotarski.

 

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. maj 2024 13:46