Agritechnica Massey Ferguson 9STop Agrar.pl/zrzut ekranu
StoryEditorCiągniki rolnicze

Nowy ciągnik Massey Ferguson 9S ma moc aż 425 KM!

13.11.2023., 11:00h
Nowe ciągniki od firmy Massey Ferguson zostały zaprezentowane podczas Targów Agritechnica 2023. Na tle wszystkich modeli traktorów wyróżnia się 9S. Jakie ma zalety?

6 modeli ciągników od Massey Ferguson

Jak poinformował niemiecki portal Top Agrar.com, podczas Targów Agritechnica firma Massey Ferguson wystawiła nową serię ciągników MF 9S obejmującą sześć modeli w klasie wydajności od 285 KM do 425 KM.

Automatyzacja i wszechstronność w nowym ciągniku od Massey Ferguson

Seria 9S zyskuje na atrakcyjności dzięki najnowszym opcjom automatyzacji wpływających na poprawę komfortu pracy kierowcy. Poza tym, że nowy silnik MF 9S został wyposażony w standardową przekładnię Dyna-VT, to ma wiele nowych funkcji zwiększających produktywność i osiągi.

Jaki silnik został zamontowany w nowych ciągnikach od Massey Ferguson?

W nowych modelach ciągników MF 9S został zastosowany sześciocylindrowy silnik AGCO Power o pojemności skokowej 8,4 l. Dzięki wprowadzeniu zarządzania mocą silnika (EPM) zwiększa się moment obrotowy do 1750 Nm, która generuje dodatkową moc do 30KM w zastosowaniach z WOM, transportem i układem hydraulicznym (z wyjątkiem MF 9S.425). Dodatkowym atutem tego silnika jest to, że spełnia przepisy dotyczące emisji spalin Stage V. Zamiast układu All-In-One wprowadzono zaawansowaną technologię turbo.

Większy zbiornik paliwa w nowym ciągniku od Massey Ferguson

W nowych ciągnikach od Massey Ferguson zamontowano o 10% większy zbiornik paliwa o pojemności 660 litrów i zbiornik na AdBlue o pojemności 68 litrów, zapewniający wystarczającą pojemność na długie dni pracy. Istnieje również możliwość zasilania ciągnika paliwem HVO, zapewniającym bardziej zrównoważoną pracę.

Nowa kabina w ciągniku Massey Ferguson 9S?

W nowym modelu ciągnika Massey Ferguson 9S na uwagę zasługuje również instalacja silnika i kabiny Protect-U firmy Massey Ferguson. Dzięki wyjątkowemu projektowi został zapewniony większy komfort i dobrą widoczność, a to wszystko zapewnia szczelina o szerokości 18 cm izolująca zamknięty silnik od kabiny. Dzięki tej izolacji kabina nowego Massey Ferguson 9S jest uważana za jedna z najcichszych, gdyż poziom dźwięku wewnątrz wynosi 69 dB.

Fotel premium w nowym Massey Ferguson 9S

W kabinie nowego modelu Massey Ferguson 9S znajduje się również wyjątkowo wygodny fotel, który został wyposażony w duży, wygodny podłokietnik z wmontowanym terminalem dotykowym Datatronic 5 i dźwignię sterującą MultiPad. Dzięki tym innowacją możliwa jest optymalizacja kontroli i regulacja wszystkich ważnych funkcji, w tym elektrycznych urządzeń sterujących.

Lodówka, schowki i uchwyty w ciągniku Massey Fegruson 9S

Rolnicy w nowym Massey Ferguson 9S będą mogli poczuć się jak w pojeździe wyższej klasy. Producent zadbał o tych gospodarzy, którzy spędzają w traktorach wiele czasu. W związku z czym pod siedzeniem pasażera została wmontowana lodówka, a w kabinie znajduje się wiele schowków i uchwytów na kubki i butelki. Nie mogło również zabraknąć klimatyzacji z możliwością sterowania przepływem powietrza za pomocą 14 nawiewów.

Pakiet Exclusive i Professional

Nowi nabywcy Massey Ferguson 9S będą mieli możliwość skorzystania z dwóch wariantów wyposażenia: Exclusive i Professional.

Ten drugi obejmuje:

 • przyłącze sprężonego powietrza,
 • przyłącze zasilania 12 V w pobliżu pionu,
 • przenośną skrzynię narzędziową,
 • wąż spiralny,
 • pistolet na sprężone powietrze,
 • lampę roboczą LED.

Jakie funkcje zapewniają dobrą widoczność w nowym ciągniku od Massey Ferguson?

W nowym ciągniku od Massey Ferguson rolnik nie będzie mógł również narzekać na słabą widoczność. Właściwy kąt widzenia zapewnią mu:

 • szyba o powierzchni 6,6 m2 zapewnia dobrą widoczność we wszystkich kierunkach (pochylenie szyby w połączeniu z dużym zwisem dachy mają ograniczyć promieniowanie słoneczne),
 • duża wycieraczka równoległoboczna umożliwi czyszczenie szyb,
 • standardowa kamera cofania, do której można podłączyć 3 dodatkowe kamery zapewniające widoczność naokoło kabiny, drogi i przejazdów,
 • konfiguracja oświetlenia LED 360°,
 • 23 reflektory robocze,
 • światła drogowe LED,
 • obrotowe światła ostrzegawcze.

image

Agritechnica Massey Ferguson 9S

FOTO: Top Agrar.pl/zrzut ekranu

Sterowanie i automatyzacja w nowym Massey Ferguson 9S

Nowy ciągnik Massey Ferguson 9S wyróżnia się również optymalną i intuicyjną obsługą, która jest możliwa dzięki montażowi standardowego ekranu dotykowego Datatronic 5 i opcja Fieldstar 5 oraz nowa deska rozdzielcza MF vDisplay, wyświetlająca wszystkie informacje o ciągniku i zapewniająca czytelność.

Nowinkami automatyzacyjnymi są:

 • MF AutoTurn z opcją MF guide kierujący automatycznie ciągnik na następny pas,
 • MF AutoHeadland odpowiedzialny za automatyczne uruchamianie i zatrzymywanie dwóch sekcji na uwrociach w zależności od pozycji GPS,
 • Datatronic 5,
 • opcjonalny terminal z ekranem dotykowym fieldstar 5 z funkcjami MF Guide, MF TaskDoc, MF connect.

Jakie nowości są jeszcze w nowym Massey Ferguson 9S?

Jak informuje producent, nowe ciągnik od Massey Ferguson 9S opcjonalnie mogą być wyposażone w nowy system kontroli ciśnienia w oponach CTIS firmy MF. Sterowany za pomocą terminali Datatronic 5 lub Fieldstar 5, szybko reguluje ciśnienie, aby zmniejszyć kompresję i osiągnąć optymalną przyczepność. Podwójna sprężarka o wydajności 650 l/min w ciągu czterech minut zwiększa ciśnienie w typowym zestawie opon VF 710/75R42 + VF 620/75R30 z 0,8 bara do 1,6 bara.

Ciągniki serii MF 9S korzystają również z ulepszonego układu hydraulicznego ECO. Zapewnia to 205 l/min przy zaledwie 1650 obr./min lub 270 l/min przy 1850 obr./min, co pomaga oszczędzać paliwo i zmniejszać poziom hałasu. Olej pompowany jest za pomocą pompy o środku otwartym i zamkniętym.

Dobry stosunek mocy do masy

Ciągniki mają rozstaw osi 3,1 m. Przy masie 10 900 kg MF 9S.425 zapewniałby stosunek mocy do masy wynoszący zaledwie 25,4 kg/KM, co zwiększałoby wydajność, dodał MF.

image
Maszyny

Amazone ze srebrnym medalem targów Agritechnica za "CurveControl" w rozsiewaczach nawozów

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: TopAgrar.com

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. czerwiec 2024 13:03